Yükleniyor...

Ünlü ekonomist, Bitcoin için uyarıda bulundu

Ekonomist Alex Krüger, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETFler) onaylanmasının ardından varlığın değerinin düşebileceğini söyledi.

Fotoram.io 105

Ekonomist Alex Krüger, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETFler) onaylanmasının ardından varlığın değerinin düşebileceğini söyledi.

X üzerinden yaptığı açıklamada Krüger, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’ini onaylaması halinde piyasanın bu gelişmeyi fiyatlayıp, gerçekleştikten sonra da aşağı yönlü hareketlilik beklediğini belirtti.

Krüger, lider kripto para biriminin, potansiyel ETF onayının ardından hızlı bir yükseliş yaşayacağını ancak kâr alımından sonra düşeceğini iddia etti.

Ekonomist, spot Bitcoin ETF’inin piyasaya sürülmesi halinde güçlü bir girişin varlığın değerini yükseltme konusunda yardımcı olabileceğini belirtse de reddedilmesi halinde yine bir fiyat düşüşü bekliyor.

“ETF’in şans eseri reddedilmesi halinde fiyatlarının hızla düşebileceği konusunda (yatırımcılar) uyarılmalıdır.”

ETF tekliflerinin SEC tarafından onaylanması halinde yaşanacak senaryoya ilişkin birçok farklı fikir söz konusu. Coin Bureau’dan Guy Turner, tarihsel veriler göz önüne alındığında varlığın ETF’in onaylanmadığı bir senaryoda dahi ATH’ye ulaşmasını bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x