Yükleniyor...

Ünlü Giyim Markası Gap, NFT Sektörüne Giriyor

Dünya çapında bir giyim perakendecisi olan Gap, Tezos aracılığıyla ilk NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu.

gap nft

Dünya çapında bir giyim perakendecisi olan Gap, Tezos aracılığıyla ilk NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu.

Gap’ın NFT koleksiyonu, reklam öğeleri için “oyunlaştırılmış bir dijital deneyim” sunuyor ve müşterilerin dijital olarak tahsil edilebilir bir Gap kapüşonuna sahip olmalarını sağlıyor. Gap, sınırlı sayıda dijital kapüşonlu NFT koleksiyonunu satışa sundu.

Gap NFT’leri Sanatçı Brandon Sines Tarafından Tasarlandı

gap hoodie nft collection frank ape

Gap, NFT projesini Çarşamba günü web sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu. Yeni koleksiyonların Frank Ape NFT’lerini oluşturan sanatçı Brandon Sines ile ortaklaşa tasarlandığı belirtildi.

Sines, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

”Gap ile olan bu ortaklıkla, tarihin en klasik markalarından biriyle işbirliği yaparken Frank Ape’nin güzel mesajlarını ifade etmeme izin verdiği için yaratıcı döngü tam bir çember haline geldi. Üzerinde çalıştığımız fiziksel ve dijital parçaları dünya çapındaki Gap ve Frank hayranlarıyla paylaşmak için sabırsızlanıyorum.”

gap nft koleksiyon

NFT’ler Satışa Çıktı

Koleksiyon Common, Rare, Epic ve One of a Kind şeklinde dört seviyede sunuldu. Common NFT’ler 13 Ocak’ta saat 09.00’dan 15 Ocak’ta saat 08.59’a kadar satışta kalacak.

Daha sonra Rare ardından Epic NFT’ler sunulacak. Son olarak, türünün tek örneği olan One of a Kind NFT, 24’ünde saat 9’da başlayarak açık artırma ile satılacak.

Gap, NFT’lerini Tezos Ağında Satışa Sundu

Gap, hissesini kanıtlayan konsensüs mekanizması sayesinde kendisini daha enerji verimli olarak pazarladığı Tezos aracılığıyla koleksiyonunu başlattı. Enerji kaygılarının NFT’ler ve çeşitli alt toplulukların sorun çıkardığı daha geniş kripto alanı için kötü PR olduğu bilinmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x