Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Milyarder Bitcoin'in Yükselişi Hakkında Konuştu

Ünlü Milyarder Bitcoin’in Yükselişi Hakkında Konuştu

ABONE OL:google-news

Ünlü milyarder Chamath Palihapitiya, Bitcoin’i “yönetici sınıfa karşı bir koz” olarak nitelendirdi.

Social Capital CEO’su, tüm yatırımcıların portföylerinin yüzde birini ekonomik çöküşe karşı Bitcoin’e (BTC) sigorta olarak tahsis etmelerini önerdi. Palihapitiya, potansiyel bir ekonomik felakete karşı Bitcoin sigortası çağrısında bulundu. Bir röportajda konuşan Palihapitiya, yatırımcıların daha büyük bir finansal çöküşe karşı bir set olarak, portföylerinin yüzde 1’ini Bitcoin’e tahsis etmelerini önerdi. Milyarder birçok kişiyi, etkileyecek kötü parasal kararlar alan hükümetlere karşı uyarılarda bulundu.

Fiyat Hızlı Bir Biçimde Yükselmemeli

Ünlü isim Bitcoin’in başarısının, daha geniş ekonomik çöküş durumunda “büyük asimetrik getirilere” yol açacağını tahmin ediyordu. Ona göre Bitcoin fiyatı hızlı bir biçimde yükselmemeli çünkü bu geleneksel finansın çok kötü durumda olması halinde yaşanacak.

Ünlü isim şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin için düşündüklerimiz doğru çıkarsa, ekonomi felaket yaşıyor anlamına gelecektir. Ve henüz Bitcoin almamış kişiler bu durumdan kötü etkilenebilir.”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,346TakipçilerTakip Et
563AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar