Yükleniyor...
Sponsored

Ünlü Milyarder, New York’tan Kriptonun Önündeki Engelleri Kaldırmasını Talep Ediyor

Milyarder yatırımcı Bill Ackman, kripto girişimcilerinin New York'tan ayrılmasını engellemek için çağrı yaptı.

Bill Ackman Crypto

Milyarder yatırımcı Bill Ackman, kripto girişimcilerinin New York’tan ayrılmasını engellemek için çağrı yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

New York belediye başkanlığına kripto savunuculuğuyla bilinen Eric Adams seçilse de, şehrin Bitcoin dostu bir eyalet olup olmadığına dair tartışmalar devam ediyor.

Bill Ackman Vali Kathy Hochul ve Belediye Başkanı Eric Adams’a New York’un bir kripto inovasyon merkezi haline gelmesinin önündeki engelleri kaldırması için çağrı yaptı.

Ackman’ın tweet’i, New York’ta ikamet etmesinden ötürü kripto borsasında hesap açamadığına dair şikayet eden bir kişiye yanıt olarak geldi.

New York Bitcoin Merkezi Olacak mı?

Bitcoin yanlısı Eric Adams’ın New York Belediye Başkanı olarak seçilmesi, şehrin bir Bitcoin merkezi olacağına dair umutların artmasına neden olmuştu.

Kripto veri platformu Chainalysis, bu eğilimden ötürü Manhattan’da bir ofis kiraladı ve şehrin yetenek havuzundan yararlanmak istediklerini belirtti.

Adams, seçilmesi halinde New York’un bir kripto para merkezi olacağını ifade etmişti. Başkan, ilk olarak maaş çekini Bitcoin olarak alacağını açıklayarak bu uğurda ilk adımı attı.

Yine de New York’un bir kripto merkezi olabilmesi için politikacılardan da destek alması gerektiği konusunda yaygın bir görüş söz konusu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x