Ünlü Moda Markası DKNY, NFT Yoluyla Yeni Logosunu Tanıtıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Ünlü Moda Markası DKNY, NFT Yoluyla Yeni Logosunu Tanıtıyor

Ünlü moda markası DKNY, logosunu güncelliyor ve onu NFT olarak piyasaya sürüyor.

DKNY

Ünlü moda markası DKNY, logosunu güncelliyor ve onu NFT olarak piyasaya sürüyor. Marka, NFT’yi açık artırmaya çıkaracak ve geliri Amerikan Hemşireler Vakfı’na bağışlayacak.

Merkezi New York’ta bulunan DKNY, 1984 yılında Donna Karan ve Stephan Weiss tarafından kuruldu. Marka, tarihsel olarak kendisini lüks bir moda perakendecisi olarak konumlandırdı. Orta yaşlı erkek ve kadın markası olarak algılanan DKNY, son birkaç yılda Y ve Z kuşağı tüketicilerini hedef alarak, yeni logosunu NFT olarak tanıtacağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2019’da DKNY, sesle etkinleştirilen örnekleme hizmetleri için Send Me a Sample ile ortaklık kurarak müşterilerin yeni kokusu Be Delicious’ı Google Asistan veya Amazon’un Alexa’sı aracılığıyla sipariş etmelerini sağladı. Ayrıca genç pazara girmek için Cara Delevingne ve Rita Ora gibi çeşitli ünlülerle ortaklık kurdu.

Yeni logo, DKNY’nin New York’la olan bağlantısını sergilemeye çalışıyor. Houston Caddesi’ndeki bir duvar resmini temsil edecek ve özellikle genç, hırslı bireyler için çekici olan “Hiç uyumayan Şehir”in canlı fikrini canlandıracak.

Blockchain teknolojisini kullanan NFT lansmanı, DKNY’yi dijital olarak yerel bir nesille birleştiriyor ve müşterilerine markanın trendlere ayak uydurduğunu vurguluyor.

NFT’yi tasarlamak için yapay zeka (AI) kullanan bir algoritma kullanılacak. Bu teknoloji, bir müzayedede satılan ilk AI sanat eserini de üreten Paris merkezli Obvious tarafından sağlanıyor.

Ayrıca eğlence şirketi Little Star’ın sahibi olduğu dijital pazaryeri Rad, NFT için açık artırmaya ev sahipliği yapacak. Little Star daha önce Disney, Sony, Complex ve Showtime gibi markalarla ortaklık kurmuştu.

Rad’in Baş Marka Sorumlusu Vanessa Kincaid şöyle konuştu;

“NFT’ler, dijital içerik ve kullanım örnekleri hakkındaki düşüncelerimizi sanattan filme ve çok daha fazlasına kaydırdı. DKNY’nin yeni logosuyla bir NFT’nin ne olabileceğinin sınırlarını zorlama cesareti, dijital ürünler için çığır açan bir pazar olma arzumuzla tam bir uyum içinde.”

AI aracılığıyla etkileşimli NFT’ler oluşturmak isteyen bir şirket olan Alethea, Mark Cuban, Dapper ve Galaxy’den fon aldı. Vogue Singapur, Eylül sayısını NFT’lere adadı ve Fransız teknoloji şirketi  Fetch.ai, ortak NFT sanatı oluşturmak için AI kullanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x