Yükleniyor...

Ünlü Yapımcı ve DJ 3LAU, NFT Müzik Platformu Oluşturuyor

Amerikalı DJ ve elektronik dans müziği yapımcısı sahne adı 3LAU ile tanınan Justin David Blau, yeni NFT müzik platformu oluşturacağını duyurdu.

3lau

Amerikalı DJ ve elektronik dans müziği yapımcısı sahne adı 3LAU ile tanınan Justin David Blau, yeni NFT müzik platformu oluşturacağını duyurdu.

Blockchain ve NFT teknolojisindeki yükselişle beraber özellikle dans müziği topluluğu bu teknolojiye katılmaya başladı. Bu dalganın ön saflarında yer alan bir diğer isim 3LAU, ilk olarak tokenize edilmiş NFT albümü Ultraviolet’i piyasaya sürdü ve ardından rekor kıran 11,6 milyon dolar ile Blockchain’deki En Önemli 100 Kişisi listesine girdi. Öncü yapımcı, NFT dünyasına bir sonraki hamlesini yapıyor.

16 milyon dolar yatırım toplayan 3LAU, yeni platformu Royal’i müzik endüstrisi ve blok zincir teknolojisine kazandırmak için yola çıktı. Royal, telif hakkı yaratan varlıkları tokenize ederek hayranların şarkıların sahipliğini satın almalarını ve telif ücretlerinden pay almalarını sağlayacak. Platformun lansmanındaki ilk eser, Ekim ayında piyasaya çıkacak olan 3LAU’nun yaklaşan single’ı “Worst Case” olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner