Yükleniyor...

Upbit Nedir, Ne İşe Yarar?

Upbit, 2017 yılında Güney Kore'nin en zengin adamlarından biri olan Song Chi Hyung tarafından kurulan Güney Kore merkezli kripto para borsasıdır.

upbit

Upbit, 2017 yılında Güney Kore’nin en zengin adamlarından biri olan Song Chi Hyung tarafından kurulan Güney Kore merkezli kripto para borsasıdır. Bir Amerikan kripto değişim platformu olan Bittrex, platformu başlatırken Upbit’e çok yardımcı oldu. Platform kullanıma açıldıktan yaklaşık 2 ay sonra 24 saatlik işlem hacmi açısından önde gelen kripto para borsa platformlarından biri haline geldi. Bir dolandırıcılık soruşturmasının parçası olarak 10 Mayıs 2018’de merkez ofisi basılmıştır.

Şirket, ilk olarak 30 Ekim’de Singapur’da ve ardından Ocak 2019’da Endonezya’da hizmet vermeye başlayarak 2018’in sonlarında Güneydoğu Asya’ya doğru genişlemeye başlamıştır. 21 Aralık 2018’de üç Upbit yetkilisi sahte emirler verdiği iddiasıyla suçlandı. Borsa iddiaları yalanladı. Aralık 2018’de Upbit, Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nden bilgi güvenliği, bulut güvenliği ve bulut gizliliği için Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nden (ISO) sertifika alan dünyadaki ilk kripto para borsası olmuştur. 27 Kasım 2019’da Upbit, hacklenme nedeniyle yaklaşık 48,5 milyon ABD doları değerinde Ethereum kaybetti.

Upbit platformunda, yatırımcılara yardımcı olmak için bir dizi ticaret ve öğrenme araçlarının yanı sıra bir müşteri destek ekibi mevcuttur. Upbit, güvenli kripto para borsalarından biridir. Size 7/24 izleme ve koruma sağlayan güvenlik duvarı sistemine sahiptir. Dahası, Upbit ek bir güvenlik katmanı ekleyen iki adımlı doğrulama kullanıyor. Ayrıca, para çekerken girmeniz gereken ek bir fon şifresi vardır.

upbit 1

Upbit Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Güvenilir kripto borsaları arasında yer alan Upbit’in avantaj ve dezavantajlarını inceleyecek olursak:

Avantajları

  • Upbit platformunda düşük işlem ücretleri mevcuttur.
  • Yeni başlayanlar için uygun ve anlaşılır arayüze sahiptir.
  • Yararlı bir müşteri desteğine sahiptir.
  • Upbit, işlem hacmi söz konusu olduğunda en iyi oyuncularla karşılaştırılabileceğinden, platform yüksek likidite sağlamayı başarmaktadır.
  • Web ve mobil uygulaması da mevcuttur.

Dezavantajları

  • Marj ticareti imkanı sunulmamaktadır.
  • Sadece Güney Kore Wonu desteklenmektedir. Yani EUR veya USD kullanarak kripto satın alınamamaktadır.
  • Upbit, ABD’de ikamet edenler için hizmet sağlayamamaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner