Yükleniyor...

Cardano’daki Akıllı Sözleşme Sayısı 4.000’i Aştı

Vasil hard fork'u ile birlikte akıllı sözleşme özelliğine kavuşan Cardano (ADA), 4 bin akıllı sözleşme sayısını aştı.

ada

Vasil hard fork’u ile birlikte akıllı sözleşme özelliğine kavuşan Cardano (ADA), 4 bin akıllı sözleşme sayısını aştı.

Cardano blockchain ağı, Vasil hard fork ile akıllı sözleşmeleri destekleyerek önemli bir adım atmıştı. Akıllı sözleşmeleri temsil eden Plutus Scripts’in de ağa dahil olmasıyla kullanıcı ve akıllı sözleşme sayısında önemli bir artış yaşandı.

Cardano, 4.000 Akıllı Sözleşme Sayısını Geçti

Blockchain Insights‘ın verilerine göre, Vasil hard fork ile daha verimli bir hale gelen Cardano ağındaki uygulamalarının sayısı 3 Aralık’ta Ağustos’ta 4.027’ye ulaştı. Aralık ayının başlangıcıyla 4 bin barajını geçen Cardano’nun grafiğine bakıldığında 2 Ağustos’ta 3.015 uygulama sayısına çıktığı görülüyor.

Grafik, Plutus kullanılarak oluşturulan ve şu anda Cardano blockchain ağında yürütülmekte olan akıllı sözleşmeleri gösteriyor. 4 Aralık itibariyle toplam akıllı sözleşme sayısı 4 binin üzerinde. Bu değer, 1 Ocak’ta 947 akıllı sözleşmenin kaydedilmesinin ardından 2022’de yüzde 316’lık bir büyümeyi temsil ediyor.

Cardanodaki Akilli Sozlesme Sayisi Grafik

Cardano, Alonso hard fork’u tamamlandıktan sonra geliştirici topluluğuna programlanabilirlik ve merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulama geliştirme platformu sunmayı başardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner