Yükleniyor...

Uprise, Terra Çöküşünde Müşteri Fonlarının Yüzde 99’unu Kaybetti

Kripto para piyasalarındaki son durumun en büyük tetikleyicilerinden birisi olan Terra ekosisteminin çöküşü, sadece yayırımcıları değil, kripto odaklı şirketleri de etkiledi.

Uprise Terra Çöküşünde Müşteri Fonlarinin Yüzde 99unu Kaybetti

Kripto para piyasalarındaki son durumun en büyük tetikleyicilerinden birisi olan Terra ekosisteminin çöküşü, sadece yayırımcıları değil, kripto odaklı şirketleri de etkiledi. Birçok projenin operasyonlarında aksamalar yaşarken birçok şirket çalışan sayısında azalmaya gitti. Bu şirketlerden birisi olan Uprise ise müşteri fonlarının yüzde 99’unu kaybetti.

Uprise, Terra Çöküşünde Müşteri Fonlarının Yüzde 99'unu Kaybetti

Terra Çöküşü Uprise için Büyük Kayıplara Mâl Oldu

Seoul Economic Daily tarafından paylaşılan bir haberine göre, Güney Koreli kripto şirketi Uprise, mayıs ayındaki Terra-LUNA çöküşünde müşteri fonlarının yüzde 99’unun tasfiye edildiğini duyurdu. Bu varlıkların toplamı yaklaşık olarak 20 milyon ABD dolarına tekabül ediyor.

Yaşanan kaybın 3 milyon dolarlık kısmının şirketin kendi fonunu kapsadığı belirtilirken, Uprise yerel basına verdiği demeçte, firmanın bir tazminat planı üzerinde çalıştığını vurguladı.

Şirket’in bir sözcüsü ise konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Piyasadaki beklenmedik büyük oynaklık nedeniyle müşteri varlıklarına zarar verildiği doğrudur. Sanal varlık işiyle ilgili raporu yakında tamamlamayı planlıyoruz”

Son olarak Terra’nın yerel yoken’ı LUNA’daki düşüş, birçok kripto para şirketini derinden etkilediğini belirtelim. Bu şirketlerden birinin de hala düşüşün etkileriyle mücadele etmeye çalışan Three Arrows Capital (3AC) oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x