Yükleniyor...

Viberate (VIB) Nedir?

Viberate (VIB) Ethereum (ETH) blockchain’i üzerinde faaliyet gösteren bir kripto para projesidir.

Viberate VIB nedir

Viberate (VIB) Ethereum (ETH) blockchain’i üzerinde faaliyet gösteren bir kripto para projesidir. Müzik sektöründe hizmet veren bu proje sektördeki tüm bileşenlerin kaliteyle buluşmasını hedefliyor. Viberate ekibi küresel müzik piyasasını yeniden şekillendirecek bir platformun hayata geçirilmesini istiyor. Bu platform sayesinde müzik alanında kariyer yapma hedefi bulunan kişilerin destekleneceğinin altı çiziliyor. Bu içerik boyunca Viberate platformundan ve ekosisteme kazandırdıklarından bahsedeceğiz. Platformun kendi kripto parası VIB token’ler hakkında da birtakım verilere paylaşacağız.

“Müzik kariyerinizi zirveye çıkarın!” bu ifade Viberate ekibinin web sayfasında kullanılan sloganlardan birisi. Ekibin geliştirdiği platform kullanıcılara müzik sektöründe kariyer geliştirme imkanı verecek niteliklere sahip. Kripto para piyasasında işlem gören en değerli altcoin Ethereum (ETH) bilindiği üzere ana ağında birçok projenin varlığına imkan sunuyor. Girişimciler bu ağı kullanarak yeni projelere hayat verebiliyor.

Viberate projesi de ETH ağını kullanan girişimlerden. Hem de bu ağdan faydalanan eski projeler arasında yer alıyor. ETH ağı sayesinde faaliyetlerine devam edebilen Viberate merkezsiz bir yetenek ekosistemi oluşturdu. Bu ekosistemde sanatçıların, müzik severlerin, yetenek keşfetme ajanslarının ve etkinlik organizatörlerinin bir arada bulunacağını görüyoruz. Canlı müzik sektörünün de birebir platformun hedefinde yer aldığını söyleyebiliriz. Bu sektörün uzun yıllardır birkaç unsur tarafından domine edildiğini belirten Viberate ekibi fark yaratacak bir platform geliştirmeyi istedi. Sektördeki önemli sanatçıların yalnızca birkaç şirket tarafından yönetildiğine dikkat çeken Viberate, müzisyenlere ve diğer sektör bileşenlerine özgürlük vadediyor. Bu sayede müzik alanında kariyer hedefleyen yeni yeteneklere de destek veriliyor. Böylece yeni yeteneklerin de hünerlerini müzik severler karşısında sergileyebilmeleri imkanı ortaya çıkıyor. Yenilikçi Viberate ekibine göre mevcut müzik sektörü büyük bir revizyon yaşamaya hazır.

Viberate nedir

Viberate (VIB) Ne Zaman Başlatıldı?

Yenilikçi Viberate (VIB) projesinin piyasadaki mevcut kripto paraların genelinden eski bir teşebbüs olduğunu görüyoruz. İngiltere’nin başketin Londra merkezli olarak hayata geçirilen proje kısa sürede büyük bir mesafe kat etmeyi başardı. Müzik sektöründe ses getiren Viberate, VIB adı verilen token’lere sahip. Bu token’ler Viberate ekosistemin gerçekleştirilen tüm işlemlerde kullanılmak üzere tasarlandı. Matej Gregorcic Viberate projesinin kurucusu olarak dikkat çekiyor. Proje 2016 yılında hayata geçirildi. Platformun sahip olduğu bugünkü işlevselliği elde etmesi uzun bir süreçten sonra mümkün oldu. Geçmişte yaşadığı sorunları gideren Viberate ekibi, hatalarından ders alarak platformu sürekli geliştirdi. Projenin gelişimi için harcanmak üzere gerekli olan fon çeşitli satış etkinliklerinden elde edildi. 2017 yılında gerçekleştirilen token satışının ardından yarım milyon dolara yakın fon toplandı. Bu sayede Viberate 2.0 platformu kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Bu platformun oldukça kapsamlı ve kullanışlı bir ekosistem olduğu ifade edilenler arasında yer alıyor.

Viberate ekibi tarafından gerçekleştirilen esas ICO etkinliğinde toplamda 10 milyon dolar değerinde yatırım sağlandığı belirtiliyor. Proje kapsamında yürütülen detaylı çalışmalar sonucunda platformun kripto parası VIB token’ler de çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı başardı. Projenin kurucusu Gregorcic Slovenya asıllı bir girişimci. İki arkadaşıyla birlikte sahip oldukları müzik tutkusunun önüne geçemeyen bu isim Viberate platformuna hayat verdi.

VIB nedir

Viberate (VIB) Nasıl Çalışır?

Viberate (VIB) platformu hem işletmeden işletmeye hem de işletmeden kullanıcıya çalışan bir yapıya sahip. Bu özelliğiyle kullanıcıların dikkatini çeken platform canlı müzik sektörüne damga vurmak istiyor. Viberate ekibine göre ekosisteme farklı alanların da entegre edilmesi mümkün. Bilet satışları bu alanlardan birisi olarak gösteriliyor. Viberate ekosisteminde bulunan bilet satış özelliği sayesinde müzisyenlerin gelirlerine katkı sağlanması mümkün hale geldi. Bilet satış hizmeti işletmeden kullanıcıya gerçekleşen özelliklerde birisi.

Viberate’in kullanıcılara verdiği imkanlardan bir diğeri de toplu satışlarla ilgili. Müzikseverler bu tür etkinlikler düzenleyerek dinlemek istedikleri müzisyenleri davet edebiliyor. Bu eylem tam olarak şu şekilde gerçekleşiyor. Müzik severler platformun kripto parası VIB token’leri stake ediyor. Bu oran belirli bir eşiği aşınca Viberate ekibi sosyal medyaya reklam veriyor. Yeterince fon elde edilince biletler kullanıcılara gönderiliyor. Böylece sanatçı performansını sergileyecek ortama kavuşuyor. Sonuç olarak da süreçten bütün taraflar mutlu bir şekilde ayrılıyor.

Platformun sektöre yaptığı en büyük katkının müzisyenlerle etkinlik organizatörlerini buluşturmak olduğunu söyleyebiliriz. Ethereum ağının imkanlarından faydalanan Viberate platformu, akıllı sözleşmeler kullanarak tüm süreci güvence altına alıyor. Üstelik platformda yer alan kullanıcıların birtakım prosedürleri takip ederek VIB token cinsinden ödüller kazanmaları da mümkün. Böylece platformda bir tür dinamizm meydana geliyor.

VIB

Viberate (VIB) Fiyatı

Viberate platformunun kripto parası VIB token’lerin fiyatı, bu içerik hazırlanırken elde edilen güncel verilere göre, 0.052 dolar civarında seyrediyor. VIB token’ler şimdiye dek en yüksek değer olarak 0,69 dolar seviyesini görmüş. Kasım 2021 itibariyle VIB token’ler son bir yılda en düşük 0.012 dolarlık fiyatı kayda geçirmiş. Viberate ekibi tarafından yayımlanan projenin tanıtıcı evraklarına göre VIB token’ler piyasaya toplamda ne kadar arz edilecek belirli değil. Yani bu kripto para için bir arz limiti yer almıyor. Ancak son verilere göre dolaşımda bulunan VIB token sayısının 196 milyon civarında bulunduğunu görüyoruz.

Viberate (VIB) Nereden Alınır?

Viberate ekosisteminin kripto parası VIB token’ler belirli borsalar üzerinden kullanıcılara ulaşıyor. Bu borsalar arasında Binance, OKex, CoinDCX veya Uniswap gibi isimler yer alıyor. Nispeten eski bir proje olmasına rağmen Viberate token’lerin çok sayıda borsada yer almayı başaramadığını görüyoruz. Bu durumu çeşitli şekillerde yorumlamak mümkün. Binance üzerinde VIB token’ler için BTC ve ETH ile işlem çifti yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner