Yükleniyor...

AION Coin Nedir? AION Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda AION coin nedir, kripto para birimi AION nedir, AION coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

aion

Bu yazımızda AION coin nedir, kripto para birimi AION nedir, AION coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte AION coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Blockchain teknolojisinin gelecekte popülerleşmeye devam edeceğine inanıyor musunuz? Eğer öyleyse, verilerinizi çeşitli blok zinciri ağları arasında taşımak için kesinlikle mekanizmalara, köprülere ve süreçlere ihtiyacınız olacak. Sonuçta, dünya ağ oluşturma ve bilgi paylaşımı üzerinde çalışıyor. AION ağının blok zinciri odaklı dünyada sağladığı hizmet tam olarak budur. 

AION Coin Nedir?

Kanadalı bir kurumsal blok zinciri şirketi olan Nuco, AION coini kullanan AION ağını geliştirdi.

AION, mevcut blok zinciri ağlarıyla gizlilik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözmek için tasarlanmış çok katmanlı bir blok zinciri sistemidir.

Bitcoin gibi birinci nesil blok zinciri projeleri, insanların halka açık dağıtılmış bir deftere eşler arası işlemleri kaydetmelerini sağlar. Ardından, geliştiricilerin daha karmaşık algoritmalar kullanarak kendi projelerini oluşturmasına ve barındırmasına izin veren Ethereum gibi ikinci nesil blok zinciri projeleri geldi.

Ancak, hem birinci hem de ikinci nesil projeler, blok zinciri ağının küresel ölçekte ara bağlantı gücünden yararlanmıyor.

Böylece, ayrık blok zinciri iletişimini mümkün kılan üçüncü nesil blok zinciri ağları ortaya çıktı. Ve AION, dünyanın ilk üçüncü nesil blok zinciri ağıdır.

Bir blok zinciri ağı olarak markalanan AION, çeşitli blok zincirleri arasında kusursuz iletişime izin verir ve uygulamalarının yönetilmesine katkı sağlıyor.

AION Network Nedir?

AION Network, özel blok zinciri yapılarını destekler ve zincirler arası birlikte çalışabilirlik için güvenilir bir mekanizma sağlar. Aracı olmadan işlemlerin gerçekleştiği ağ kullanıcıları arasında değer, mantık ve likit varlıkları iletir.

İlk adanmış genel, kurumsal AION ağı, AION-1 olarak bilinir. Bu sınıfının en iyisi, üçüncü nesil blok zinciri, kripto alanında bir sonraki güvenlik ve kripto ekonomik motivasyon teşviklerini göstermektedir.

Blockchain teknolojisinin ana akım olarak benimsenmesi, birlikte çalışabilirlik gerektirir. Blockchain ağları, başarılı olmak için finansal kurumlar gibi eski sistemlerle iletişim kurabilmelidir.

Ne yazık ki, şu an itibariyle, kriyosfer ve eski dünya arasındaki iletişim zorludur.

Ethereum, Bitcoin, Zcash vb. gibi farklı kripto paralar birbirleriyle iletişim kuramazlar. Bitcoin’in Litecoin ağında neler olup bittiğini bilmesi zordur ve bunun tersi de geçerlidir.

Kripto borsaları dijital para birimleri arasında bir portal sağlasa da, hala bir sorun var. Sorun, kripto borsalarının merkezsiz bir yapıda olmamasıdır. Bunlar, uzun süre bilgisayar korsanlığı ve karartma gibi güvenlik ihlallerine karşı son derece savunmasızdır.

AION Blockchain, kriptosferde birlikte çalışabilirliği ve güvenliği desteklemeyi amaçlar. Hem özel hem de genel blok zincirlerine ölçeklenebilirlik, güvenlik ve birlikte çalışabilirlik sorunları için güvenilir bir çözüm sunar.

AION Ekibi

Nuco Global Inc.’in CEO’su Matthew Spoke, 2017 yılında AION’u kurdu. Nuco ayrıca Aion vakfını ve Aion ekosistemini başlattı.

Topluluk tarafından yönlendirilen bu projenin arkasındaki ekip, her biri yılların teknolojik deneyimine sahip yetenekli yazılım mühendislerinden Ali Sharif, Chris Lin ve Alexandra Roatis’ten oluşmaktadır. Nuco CTO’su Junius Tu, 15 yılı aşkın blockchain liderliği deneyimine sahiptir.

İş geliştiricileri Duncan Cameron ve Dipesh Pradhan’dır. CFO, Jason Burke ve COO, Kesem Frank ayrıca kriptosfer ve girişimcilik konusunda büyük bir deneyime sahip.

aion 3

AION Token

Aion, ERC-20 uyumlu AION token’ı kullanır. AION, başlangıçta Ethereum blok zincirinde kolaylaştırılır. Ancak kullanıcılar bunu rahatlıkla AION ağına dönüştürebilir ve her iki blok zinciri arasında aktarım yapabilir.

AION Blockchain’in İdeal Kullanıcıları                 

AION kurucusu ve CEO’suna göre, AION blok zincirini beş tür kullanıcı kullanabilir:

1. Startup’lar

Patlayıcı sayıda girişim artık işlerini desteklemek için blockchain teknolojisini istiyor. Genellikle işletmeleri hakkında derin bilgiye sahiptirler, ancak blok zinciri hakkında fazla bir şey bilmiyorlar.

AION, işlerini nişleriyle ilgili farklı blok zinciri tabanlı çözümlere bağlamaya yardımcı olur. Aion ağını ve çözümlerini kullanan girişimler, uzman oldukları alanlara odaklanabilirler.

2. İşletmeler

Aion blok zincirinin sunduğu birlikte çalışabilirlik, eski endüstrileri kripto para sektörünü sorunsuz bir şekilde birbirine bağlar. Aion ekibi, büyük işletmelerin kriptosferin gücünü kullanmasını neyin engellediğini anlamak için çok zaman harcadı.

3. dApp Geliştiricileri

Pek çok geliştirici Ethereum, Bitcoin vb. tabanlı dapp’ler (Merkezi Olmayan Uygulamalar) geliştirmek için çalışıyor. Ancak birlikte çalışabilirlik eksikliği, geliştiricileri yalnızca bir protokolle sınırlandırıyor. Aion, dapp geliştiricilerinin birden çok sistem arasında geçiş yapmalarını sağlayarak bu sorunu çözmektedir.

4. Doğrulayıcılar

Aion’un temel kullanıcıları, Aion ekosisteminde fikir birliğinden sorumlu olan doğrulayıcılardır. Hedef blok zinciri ağına aktarmadan önce geçerliliğini kontrol etmek için her işlemi izler ve doğrularlar.

5. Bridge Builders

Aion çekirdek kullanıcılarından oluşan bir diğer grup, zincirler arası işlemleri izleyecek olan köprü oluşturuculardır.

AION’un Faydaları

Aion, hem özel hem de kamu kuruluşlarına aşağıdaki avantajları sunar:

1. Birleştirilmiş Blok Zincirleri

Aion, yüksek performanslı bir köprüleme mekanizması kullanarak çeşitli blok zinciri ağları arasında birlikte çalışabilirlik ve iletişim sağlar. Kullanıcılar, bu köprüleme mekanizmasını kullanarak blok zincirler arasında hem değeri hem de verileri aktarabilir.

2. Gelişmiş Ölçeklenebilirlik

Ölçeklenebilirlik, birinci ve ikinci nesil blok zincirlerle ilgili en büyük sorunlardan biridir. Aion, bu ölçeklenebilirlik sorununu sanal bir makine kullanarak çözer. Sanal makine, uygulamaların gelişmiş performans ve ölçeklenebilirlik ile birden çok farklı blok zincirinde çalışmasını sağlar.

3. Özelleştirilmiş Blok Zinciri

Diğer blok zinciri ağlarıyla birlikte çalışabilirliği korurken Aion ekosistemini kullanarak özelleştirilmiş bir blok zinciri tasarlayabilirsiniz. Blok zinciriniz farklı fikir birliği algoritmaları ve sanal makineler içerebilir.

Kendi Özelleştirilmiş Aion Uyumlu Blok Zincirinizi Oluşturun

Aion ağ uyumlu blok zinciri, her AION ERC-20 token sahibine kendi blok zinciri ve alfa yeteneklerini oluşturma yeteneği sağlar. Yeni nesil blok zinciri işlevlerini sağlayan eksiksiz bir araç ve hizmet ekosistemi ile birlikte gelir. Özellikler:

  • Kurumsal güvenlik ve kalite, BFT çekirdeği
  • Büyük bir ağ dağıtmak için büyük ölçeklenebilir işlevsellik
  • ERC-20 politikalarına ve yönetim araçlarına uygunluk
  • Düşük gecikme ve yüksek bant genişliğine sahip Java API

AION Ağı Nasıl Çalışır?

Çok katmanlı Aion ağı aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

1. Ağları Bağlama

Bağlantı Ağları, AION blok zinciri ekosistemindeki özel ve genel blok zincirleri arasında iletişimi sağlayan protokollerdir. Bir köprüleme protokolü kullanarak katılan blok zincirleri arasında mesaj aktarımı için yol sağlar.

Ağa bağlanma, zorlukları yönetirken ağlar arasındaki işlemlerin sorunsuz akışını da sağlar.

2. Zincirler Arası İşlem

Zincirler arası işlemler, tüm bağlı ağların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar. Zincirler arası işlemler kaynak blok zincirinde oluşturulur ve hedef blok zincirine ulaşmak için köprüler ve bağlantı ağları üzerinden akar.

Her zincirler arası işlem şunlardan oluşur:

  • Yük – Gerçek veriler
  • Meta veriler – Rutin ve ücretle ilgili bilgiler
  • Merkle Kanıtı (Opsiyonel) – Gönderici köprüyü atlamak isterse kullanılır

Bu sürecin her aşamasında bir doğrulayıcı, işlemin geçerliliğini doğrular. Geçersiz işlemleri reddederse ve ekosistem, işlem gerçekleşmeden önceki durumuna döner.

3. Köprüler

Köprüler, ağdaki zincirler arası işlemleri doğrulayan doğrulayıcılardır. İşlemi, yalnızca kaynak blok zinciri tarafından mühürlenmişse ve bunun için yönlendirme ücretlerini ödemişse geçerli olarak imzalar ve yayınlar.

Birden çok doğrulayıcı grup, aynı blok zinciri ağında birden çok köprü kaydedebilir. Kullanıcı, hedef ağdan bahsederek hangi köprünün kullanılacağını belirler.

4. Katılımcı Ağlar

Aion ekosistemine katılmaya uygun herhangi bir ağa katılımcı ağ oluşturma denir. Bir blok zinciri projesi, oracle’lar, veritabanı kümesi veya kritpo para olabilir. Katılımcı ağların her biri:

  • Düzenli ve zincirler arası işlemleri ayırt edebilme
  • Köprü tarafından kullanılan ve geçerli bir işlemi saklamak için kullanılan fikir birliği protokolüne aşinadır.
  • Zincirler arası bir işlem beklemeye alındığında kilitlenme süresi olmalıdır.
aion

AION Coin Yorum ve Geleceği 2022

Blockchain ve merkeziyetsizlik, zamanın ruhu olacak. Bu nedenle, birlikte çalışabilirlik konusunda uzmanlaşmak çok önemlidir ve AION’un benimsenmesi inanılmaz bir fikir gibi görünmektedir.

Kriptosferdeki sürekli büyüme, en hızlı genişleyen yan zincir konsepti ve blok zincirleri arasındaki etkileşim için artan talep ile AION, gelecek için umut verici görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner