Yükleniyor...

VIDT Datalink Coin (VIDT) Nedir? Nasıl Alınır

Bugünkü rehberimizde sizlere VIDT Datalink coin’den (VIDT) bahsedeceğiz.

v id laurie dunn altcoin buzz

Bugünkü rehberimizde sizlere VIDT Datalink coin’den (VIDT) bahsedeceğiz. VIDT Datalink nedir, VIDT coin yorumları, VIDT coin BTC ile ne gibi farklılıklara sahip… Hepsi ve daha fazlası rehber içeriğimizde.

VIDT, NFT oluşturma platformu ve hibrit blockchain ağı olan bir platformdur. Şu an VIDT, insanların ağda en rahat bir şekilde etkileşime girmesi için farklı entegrasyonlardan yararlanır. Şu ana kadar Binance Smart Chain, Digibyte (DGB), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ağlarında çalışır.

VIDT Datalink Coin’in Özellikleri Nelerdir?

Basım Süreçlerine Yardımcı Olması

Basım şirketleri ve kullanıcılar, kendi dosyalarının, verilerin ve dijital sanatlarının basılmasına yardımcı olur. Ayrıca NFT oluşturma süreçleri zahmetsizdir ve dokümanların oluşturulması farklı hizmetler ve donanımlar üzerinden gerçekleştirilebilir. Böylece şirketlerin farklı alt yapıları kullanmalarının önüne geçilip zamandan ve maliyetten tasarruf sağlarlar.

Kolay Entegrasyon

Basım süreçlerini gerçekleştiren insanlar herhangi bir bulut tabanlı hizmeti kullanabilir ve bu sayede sadece VIDT API’larına bağlanmaları gerekir. VIDT Datalink’e entegrasyon gerçekleştirmek isterseniz, VIDT sizlere API’lara nasıl bağlanılabileceği konusunda geniş bir dokümantasyon sunar. Böylece entegrasyonları oluşturmak daha az zaman alır ve basit bir doküman ile işleriniz daha anlaşılır hale gelir. 

Güvenli Olması

Şifrelenmiş dosyalar VIDT Datalink’in kendi blockchain ağında bulunur. Bu özellik dokümanların gizliliğini ve dünyanın önde gelen ülkelerin veri koruma kanunlarına uyumlu olmasını sağlar. Diğer bir seçenek ise kullanıcıların VIDT’nin sunduğu API’lara direk bağlanmalarıdır. İkinci seçeneğin özelliği, dokümanların kolaylıkla blockchain tabanlı kaydetme hizmetine erişebilmesidir.

VIDT API

VIDT API, hibrit blockchain ve NFT platformları arasında maliyet ve zaman etkileri hesaba katıldığı zaman en etkin hizmeti sunar. Özellikle API’lar blockchain ağlarına bağlı oldukları için veri bütünlüğü kolaylıkla sağlanır. Ayrıca VIDT, farklı blockchain ağlarında çalışmasıyla birlikte sık kullanılan programlama dilleriyle uyumlu olduğu için işletmelerin kullandığı yazılımlarla uyumlu olur. Böylece şirketler kendi yazılımlarını VIDT’ye entegre etmeleri için herhangi bir ek geliştirme yapmaları gerekmez.

VIDT BEP20 Token’ları ve NFT’leri

VIDT protokolü üzerine inşa edilen akıllı kontratlar, çalıştırıldığı her bir süreç boyunca birden fazla görevi yerine getirir. Kontratlar NFT çıkaranları gösterir ve şifreli veriyi işlemin içinde depolar, akıllı kontratlar da bu işlemi sonlandırır ve işlem kontratın içinde depolanır. Eğer kullanıcılar ek depolama isterlerse cüzdan, merkezsiz uygulama (dApp) ve NFT olarak kullanılabilecek ağaç yapısı oluşturulur.

Anchorlamaya Olanak Sağlaması

Anchor süreçleri ve NFT oluşturma işlemleri VIDT akıllı kontratları üzerinden gerçekleşir ve tüm süreçler detayları ile birlikte Binance Smart Chain’e ve Digibyte ağlarına kaydedilir. Böylece işlemlerinizin nerede ve ne zaman gerçekleştiğini farklı ağlarda görüp kontrol edebilirsiniz. Ayrıca birçok ağda Anchor’ın çalışması ile birlikte işlemleriniz farklı ağlarda etkileşime girer. Son olarak Anchor’lar, Bitcoin ve Ethereum ağlarında da çalıştırıldığı için oralarda da işlemleriniz rahatlıkla gerçekleştirilebilir. 

VIDT Datalink Nasıl Çalışır?

VIDT Datalink, kullanıcıların her bir işlem gerçekleştirme durumunda kullanıcıların elindeki arzın %25’ini yakar. Birkaç ay önce uygulanmaya başlanan otomatik yakma kontratı, token’ların gerçekleştirilen işlemlerle orantılı olarak yakılarak arzının sıfıra doğru yaklaşmasında önemli rol oynar. 

VIDT Token Nedir?

VIDT Token, kullanıcıların dosyalarını zaman damgalamaları ve NFT çıkarmaları sonucunda çalışan bir mekanizmadır. Token, işlemler gerçekleştiği zaman işlemlerin farklı blockchain ağlarında kaydedilmesi için kullanılır ve Datalink doğrulama sürecinin önemli bir parçası olmasını sağlar.

VIDT Datalink Token Nasıl Alınır?

VIDT Datalink Token almak için Binance ve KuCoin gibi merkezi borsalarda hesap açıp kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Ama eğer merkezsiz borsalardan işlem gerçekleştirecekseniz, 1inch Exchange (1INCH) ve Uniswap gibi borsalardan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem çiftleri olarak VIDT/USDT, VIDT/ETH, VIDT/BTC ve diğer birçok işlem çifti üzerinden alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

VIDT Datalink Token Hakkında Sık Sorulan Sorular

VIDT Datalink, hangi uygulamalar ile entegre olmuştur?

VIDT Datalink, IBM, Airbus, Krohne ve diğer birçok büyük firmanın işletme yazılımları ile entegre olmuştur.

VIDT Datalink hakkında daha fazla bilgiye nereden erişebilirim?

VIDT Datalink hakkında daha fazla bilgiye erişmek için VIDT Datalink’in sitesine ve Binance Research kısmında daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

VIDT Datalink Hakkında Daha Fazla Bilgiye Nereden Erişebilirim?

VIDT Datalink hakkındaki gelişmelere Coinkolik.com üzerinden kripto para haberleri kısmından erişebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner