Yükleniyor...

Visa CEO’suna Göre, Şirket Kripto Para Alanına Büyük Adımlarla Giriyor

Visa CEO'su Al Kelly, ödeme devinin kripto para planlarını tartıştı ve firmayı bu alanda "son derece iyi konumlandırılmış" olarak niteledi.

visa ceosuna gore sirket kripto para alanina buyuk adimlarla giriyor

Visa CEO’su Al Kelly, ödeme devinin kripto para planlarını tartıştı ve firmayı bu alanda “son derece iyi konumlandırılmış” olarak niteledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce aktardığımız üzere Visa, Bitcoin, stablecoin’ler ve daha uzun bir zaman diliminde merkez bankası dijital para birimleri veya CBDC’lerle ilgili hizmetleriyle ilgili çok yönlü bir strateji uyguluyor. Bu, bu baharda bir podcast yayını da dahil olmak üzere geçmişte üzerinde durduğu bir alan, bu sırada bu tür planları Visa bağlamında yeni ödeme teknolojilerinin kesişme noktasında konumlandırmıştı. 

Kelly, kripto para birimlerinin harcama ve satın alma, finansal kurumlar için kripto ile ilgili API’ler, stabilcoin’ler ve CBDC’ler aracılığıyla yapılan anlaşmalara atıfta bulunarak, daha geniş planın farklı unsurları arasında bir ayrım yaptı. Kelly konu hakkında şunları söyledi:

Dolayısıyla, bu alanda gördüğümüz beş farklı fırsata odaklanıyoruz ve bunun çok büyük bir şekilde eğildiğimiz ve son derece iyi konumlandırıldığını düşündüğümüz alan bir olduğunu söyleyebilirim.”

CBDC’ler konusunda Visa, firmanın merkez bankaları ile gelişimleri hakkında görüşmelerde bulunduğunu ve ödeme firmasının bu süreçte rol oynayabileceğini öne sürdü:

“Merkez bankaları ile kamu/özel ortaklığın önemi ve özellikle kabulün önemi hakkında konuşuyoruz çünkü bu merkez bankası dijital para birimlerinin bir değeri olabilmesi için, her ikisinin de tüketicilerin zihninde güvenli kabul edilmesini gerektirecek. Ve bu, uzun bir geçmişe sahip olduğumuz ve yardımcı olabileceğimiz bir şey. Ve ikincisi, bir çeşit yardımcı programa sahip olmaları gerekiyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x