Yükleniyor...

Visa, Kripto Para Ekibine Beş Kişiyi Daha Dahil Etti

Visa, kripto para ekibini genişletmeyi sürdürüyor.

visa 2

Visa, kripto para ekibini genişletmeyi sürdürüyor. Yapılan açıklamaya göre kadroya beş kişi daha dahil edildi.

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield konuyla ilgili Twitter’dan bir açıklama yaptı ve ayrıntıları paylaştı.

Şirket, bu ay içerisinide iki yeni ekip üyesini kripto para ekibine dahil etti. Bu isimlerden Catherine Carle, kriptonun sosyal etkisien ve topluluk ortaklıklarına odaklanacak.

Bir diğer yeni katılan isim de New York merkezli teknoloji hızlandırıcı Startup52’nin kurucusu Chike Ukaegbu oldu. Ukaegbu, kripto stratejisi başkanı olarak görev alacak.

Sheffield konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

“Böylesine harika bir ekiple çalıştığım için ve Bitcoin, stablecoin’ler, NFT’ler ve DeFi konusunda Visa’nın gücünden yararlanma fırsatına sahip olduğum için inanılmaz derecede mutluyum”

Visa, şu anda şirketin bünyesinde çalışmakta olan 3 kişinin de birimlerini değiştirerek kripto para ekibine dahil etti.

Şirket içerisinde ürün ticarileştirme ve pazara açılmaya (GMT) odaklanan eski kıdemli direktör Anuj Bathla, kripto GTM lider oldu. Bathla, şirketin kripto para borsaları ile yapılacak olan Visa kart işlemlerine yoğunlaşacak.

Ekibe dahil olan ikinci kişi ürün müdür Daniel Mottice. Mottice de stablecoin’lerin sınır ötesi ödemelerde kullanılması konusunda çalışacak.

Kripto ekibine dahil olan üçüncü isim Alex Chiang oldu. Chiang, e-ticarette NFT’lerin benimsenmesini arttırmaya ve müşterilerin DeFi protokollerinden yararlanmalarına yardımcı olmak için faaliyet gösterecek.

Sheffield, şirketin ürün yönetimi, iş geliştirme ve mühendislik rolleri için de iş fırsatları olduğunu vurgulayarak, kripto ekibinin daha da genişletilebileceğini ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x