Yükleniyor...

Visa, Ödemelerde USDC Kullanımına İzin Verileceğini Açıkladı

Visa Inc bugün yaptığı açıklamada, ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi USD Coin kullanımına izin vereceğini söyledi.

visa usdc

Visa Inc bugün yaptığı açıklamada, ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi USD Coin kullanımına izin vereceğini söyledi.

Reuters’a göre Visa, ödeme ve kripto para platformu Crypto.com ile pilot programı başlattı ve bu seçeneği bu yıl daha fazla ortağa sunmayı planladığını söyledi. USD Coin (USDC), değeri doğrudan ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin kripto para birimidir.

Visa’nın hamlesi, BNY Mellon, BlackRock Inc ve Mastercard Inc gibi büyük finans firmalarının bazı dijital paraları benimsemesiyle, kripto para birimlerinin yatırım portföylerinin düzenli bir parçası olacağına dair öngörüleri ateşledi.

Tesla CEO’su Elon Musk geçen hafta müşterilerin elektrikli araçlarını Bitcoin (BTC) ile satın alabileceğini ve bunun kripto para biriminin ticarette kullanımı için önemli bir adım olduğunu söylemişti.

Visa’dan Cuy Sheffield, “Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerden dijital para birimlerine erişebilmek, bunları tutabilmek ve kullanabilmek için artan bir talep görüyoruz ve müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan ürünler oluşturabilmek için talep görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha önce de haberini verdiğimiz gibi Visa ve USDC arasında bir ortaklık gerçekleşmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner