Yükleniyor...

Visa, RippleNet Üzerinde Çalışan Currencycloud’u Satın Almayı Planlıyor

Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, RippleNet üzerinde çalışan küresel bir sınır ötesi ödeme platformu Currencycloud'u satın almayı planladığını açıkladı.

visa 1

Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, RippleNet üzerinde çalışan küresel bir sınır ötesi ödeme platformu Currencycloud’u satın almayı planladığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Currencycloud, bankaların ve fintech firmalarının sınır ötesi ödemeleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için son teknoloji çözümler sunar. Bankacılık ve fintech alanında 500’den fazla müşterisi var ve 180’den fazla ülkede faaliyet göstermesiyle tanınıyor.

İki şirket halihazırda bir ortaklık içerisinde çalışıyor. Visa Currencycloud’a 700 milyon sterlinlik devasa bir değer biçiyor. Bu da yaklaşık 962.780.000 dolara denk düşüyor.

Visa halihazırda fintech firmasının öz kaynaklarının önemli bir kısmına da sahip durumda.

Visa Satın Alma İşleminden Nasıl Yararlanmayı Planlıyor?

Visa, Currencycloud’u gelişmiş fintech çözümlerine entegre etmek, çok sayıda yeni ortağa ulaşmak ve ödeme akışları sağlamak için kullanarak bu satın alma işleminden yararlanmayı amaçlıyor.

Visa yöneticisi Colleen Ostrowski şunları söyledi:

“Currencycloud’un satın alınması, Visa’nın küresel para hareketini kolaylaştırmak için ağ stratejimiz üzerinde uyguladığı bir başka çalışmanın örneğidir”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x