Anasayfa Blockchain Visa'nın Fintech Şirketine Dava Yolu Göründü

Visa’nın Fintech Şirketine Dava Yolu Göründü

ABONE OL:google-news

Daha önce bildirdiğimiz üzere; Visa’nın 5.3 milyon dolar karşılığında satın aldığı fintech şirketi Plaid; veri ihlali nedeniyle dava sürecine girdi. Şirketin aleyhine, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde açılan davada, hassas bilgileri sattığı iddiasıyla yapılan suçlamalar yer aldı.

Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, 2020 yılının başlarında, 5.3 milyar dolara Silikon Vadisi girişimi Plaid’i satın almıştı. Fakat şirkete milyonlarca kullanıcının finansal bilgilerinin veri gizliliğini ihlal ettikleri gerekçe gösterilerek dava açıldı.

25 Haziran günü, Kaliforniya Eyaletinde açılan davada davacılar, Plaid’in milyonlarca kullanıcının finansal işlemlerini biriktirerek ve bunun üzerinden para kazanmak suretiyle; federal kanunlarca korunan gizlilik ve veri korumasını ihlal ettiğini iddiası öne sürüyor.

Davacılar ayrıca şirketin bu verileri; Square’s Cash App, Venmo, Stripe ve Robinhood gibi “data plumbing” hizmetleri ile depoladığı iddiasında da bulundular.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayı itibarıyla fintech şirketi, ABD’de banka hesabı olan her dört kişiden birinin, bir uygulama aracılığıyla kendilerine bağlandıklarını belirtmişti. Şirketin erken yatırımcıları denebilecek diğer isimler ise; Visa, Goldman Sachs, Mastercard, Citi ve American Express‘in girişim kolları idi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,357TakipçilerTakip Et
567AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar