Yükleniyor...

Vitalik Buterin 410 Trilyon Shiba Inu’yu (SHIB) Yaktı!

Kısa süre önce gerçekleşen bir Shiba Inu (SHIB) dump'ı sonrasında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kalan SHIB coin'lerinin %90'ını yakmaya karar verdi.

shib token

Kısa süre önce gerçekleşen bir Shiba Inu (SHIB) dump’ı sonrasında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kalan SHIB coin’lerinin %90’ını yakmaya karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Buterin dolaşımdaki SHIB’in %41’ini yok ettikten sonra, kripto para gece saatlerinde bir yükseliş yaşadı. Buter’in bu hareketi kripto para birimi hakkında olumlu duygu arttı. Bir COVID-19 yardım fonuna 1,5 milyar dolar değerinde Shiba Inu token bağışladıktan kısa bir süre sonra, Ethereum ortak yaratıcısı Vitalik Buterin 410 trilyondan fazla SHIB’i de imha etmiş oldu.

61BE603F 25A4 4E8E 8C74 BD1B157EE63E 637568193496539135

Geçtiğimiz hafta, kripto para yatırımcıları köpek temalı token’ların yükselişine ve düşüşüne tanık oldu. En önemli meme tabanlı kripto paralardan biri olan Shiba Inu, kripto borsaları tarafından da büyük ilgi gördü, Binance ve FTX de dahil olmak üzere birçok önemli borsa dijital para birimini listelemek için koştu. Vitalik Buterin’e de büyük miktarda köpek temalı kripto para birimi hediye edildi, çünkü token’ların yaratıcıları bu sürecin kripto para birimini meşrulaştırıp koruyabileceğine inanıyordu.

Ethereum kurucusu ise buna geçen haftaki rug pullvari hareketiyle cevap verdi. Buterin, Hindistan Covid Yardım Fonu’na 50 trilyon SHIB bağışladı ve diğer meme token’ları da bir bağış toplama platformuna aktardı. Elinde bu kripto paralardan olanlar da dump yemiş oldu.

Kripto para milyarderi şimdiyse 410 trilyon meme tabanlı parayı ölü bir cüzdan adresine göndererek dolaşımdaki toplam Shiba Inu’nun %41’ini yok etti. Yakılan SHIB miktarı 7 milyar dolara eşit.

İşlemle birlikte Buterin, SHIB topluluğu için şunları belirten bir not yazdı:

Cüzdanımda kalan SHIB token’larının %90’ını yakmaya karar verdim. Kalan %10, bir hayır kurumuna gönderilecektir.”

Ethereum ortak yaratıcısı, kalan tokenleri sonsuza kadar açık cüzdanında tutmanın bir seçenek olmadığını ekledi. Güvenlik nedenlerinden ötürü, kripto paraların daha iyi bir cüzdana taşınması gerektiğini, bu nedenle derhal faydalı bir hamle yapabileceğini açıkladı. Buterin şöyle açıkladı:

“Köpek token topluluklarının son bağışlara karşı davranışından gerçekten etkilendim! Pek çok köpek token yatırımcısı cömertliklerini ve sadece kendi kârlarına odaklanmakla kalmayıp aynı zamanda dünyayı bir bütün olarak daha iyi hale getirmekle ilgilenmeye istekli olduklarını gösterdi. Bunu ciddiyetle yapan herkesi destekliyorum.”

Buterin ayrıca proje yaratıcılarını gelecekte kendi rızası olmadan genel adresine yeni paralar göndermekten kaçınmaları konusunda uyardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x