Vitalik Buterin, Ethereum Yol Haritasını Güncelledi • Coinkolik
Yükleniyor...

Vitalik Buterin, Ethereum Yol Haritasını Güncelledi

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, The Scourge güncellemesinin de olduğu yeni yol haritasını paylaştı.

Vitalik Buterin Ethereum Yol Haritasini Guncelledi

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, The Scourge güncellemesinin de olduğu yeni yol haritasını paylaştı.

Kripto para platformlarının çeyreklik raporları ve yeni yol haritaları yayınlanmaya devam ediyor. Kripto para piyasasında dördüncü çeyreğe girdiğimiz dönemde, projeler gelişmelerini topluluk ile paylaşıyor. Bu gelişmeler arasında en dikkat çeken isim Ethereum oldu. Merge güncellemesini başarılı bir şekilde gerçekleştiren popüler proje, yeni yapısını geliştirmeye devam ediyor. Son olarak kurucu Vitalik Buterin, popüler kripto para biriminin yeni yol haritasını topluluğa paylaştı.

Vitalik Buterin, Ethereum ile Cezbediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vitalik Buterin‘in sosyal medya üzerinden paylaştığı yeni Ethereum yol haritası, topluluk tarafından yoğun ilgi gördü.

Yeni yol haritasında Buterin, sansürü, blok doğrulamayı, merkezileşmeyi ve diğer sorunları azaltmak için Merge üzerinde birkaç değişiklik yapmayı planlıyor.

PoS konsensüs mekanizmasına başarıyla geçen Ethereum, deflasyonist bir kripto para olma yoluna girdi. ETH arzı 2.5 bin adet artış göstererek, en yavaş artış oranlarını öne çıkardı.

Buterin’in önünde Merge gibi başka güncellemeler de yer alıyor. Bunlardan birisi olan The Surge, zkEVM üzerinde yoğunlaşacak. Surge ile birlikte saniyede 100 bin işleme ulaşmak ve ölçeklenebilirlik hedefleniyor.

the surge

Ardından gelecek olan The Scourge aşaması ise dikkat çekti. Scourge, tam anlamıyla sansür direncine odaklanacak. Bu aşamanın amacı, daha güvenilir ve sürdürülebilir işlemlere ulaşmak olacak. Ayrıca Scourge, merkezileşme risklerinden kaçınmaya da fayda sağlayacak.

eth234

Sonraki aşama ise The Verge olarak adlandırıldı. Bu aşamada ETH, SNARK‘ları aktif olarak kullanarak blok işlemlerini güçlendirecek. Buterin, oyunun sonunu tamamen SNARKed Ethereum olarak açıkladı.

Sonraki aşamalarda ise depolama ve EVM çözümleri üretecek olan iki yol belirlendi. The Purge ve The Splurge ile ağın tam yapısının oluşturulması hedefleniyor.

eth432

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x