Vitalik Buterin, Ethereum'daki bazı zorluklardan bahsetti • Coinkolik
Yükleniyor...

Vitalik Buterin, Ethereum’daki bazı zorluklardan bahsetti

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, EthCC konferansında hesap soyutlama zorluklarından bahsetti.

vitalik buterin 3

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, EthCC konferansında hesap soyutlama zorluklarından bahsetti.

En popüler altcoin olan Ethereum’un Ethereum Topluluk Konferansı (EthCC) geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. EthCC’de konuşan Vitalik Buterin, Ethereum‘daki hesap soyutlama zorluklarını anlattı.

Vitalik Buterin, Ethereum Topluluk Konferansı’nda konuştu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vitalik Buterin, Paris’te düzenlenen Ethereum Topluluk Konferansı (EthCC) etkinliğinde konuşarak hesap soyutlama zorluklarını tartıştı. “Paymasters” adı verilen bir hesap soyutlama uzantısının, kullanıcıların “aktardıkları paralar ne olursa olsun” gas ücretlerini ödemelerine izin verebileceğini açıkladı.

Hesap soyutlama, Ethereum’a milyarlarca kullanıcıyı dahil edebilecek bir katalizör olarak görülse de, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, yeni özelliğin uygulanmasıyla ilgili bazı zorlukları paylaştı. EthCC’deki konuşmasında, modern hesap soyutlamanın getirdiği önemli yenilikleri ve topluluğun karşılaştığı mevcut engelleri açıkladı.

ethereum stake

Buterin ayrıca “imza toplama” adı verilen bir başka uzantıdan da bahsetti. Bu özelliğin geliştiricilere, imzaları derleyerek gaz ve veri tasarrufu sağlamalarına olanak tanıdığını belirtti. Özellikle toplamalar (aggregates) için büyük bir sorun olan imzaların boyutunun büyük bir kısmını oluşturduğunu ifade etti.

Hesap soyutlamasının potansiyel faydalarının yanı sıra Buterin, geliştiricilerin hala bazı zorlukları aşması gerektiğinin de farkındaydı. Bu, harici olarak sahip olunan mevcut Ethereum hesaplarını (normal kullanıcı hesapları) akıllı sözleşmelere yükseltmek ve protokolün katman-2 çözümlerinde benzer şekilde çalışmasını sağlamak için bir Ethereum İyileştirme Teklifi’ne (EIP) ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Buterin ayrıca, biyometri ve mevcut cüzdanlarla entegrasyon gibi mevcut teknolojilerle entegrasyonun ek zorluklar sunduğunu vurguladı.

Hesap soyutlama girişimi karşılaştığı zorluklara rağmen, Ethereum’un kurucusu ilerlemesinden heyecan duyduğunu ifade etti. “Hesap soyutlama çok ilerleme kaydetti ve gelecekte yapacağımız tüm ilerlemeler beni heyecanlandırıyor” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x