Vitalik Buterin'den ETH Stake İtirafı • Coinkolik
Yükleniyor...

Vitalik Buterin’den ETH Stake İtirafı

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, ETH'lerinin sanıldığı gibi tamamını değil bir kısmını stake ettiğini söyledi.

vitalik buterin 3

Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin, ETH’lerinin sanıldığı gibi tamamını değil bir kısmını stake ettiğini söyledi.

Ethereum’un kurucusu Buterin, katıldığı bir yayında merak edilenleri cevapladı. Merak edilen soruların arasında gelen Ethereum’larını stak etme konusuna cevap verdi.

Vitalik Buterin: ETH’lerimin Bir Kısmını Stake Ediyorum

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin, ETH’lerinin tamamını değil, sadece küçük bir kısmını stake ettiğini açıkladı. Bunun en büyük nedeninin, ETH’yi stake etmek için kullanılan çoklu imza (multisig) cüzdanlarının karmaşık olması olduğunu belirtti. ETH’yi stake etmek için kullanılan cüzdanların güvenliği sağlamak için multisig özelliğine sahip olması gerektiğinden, bunu gerçekleştirmenin hala oldukça zor olduğunu ifade etti.

Charles Hoskinson, Vitalik Buterin’in sadece küçük bir kısmını stake ettiğini duyduktan sonra Twitter’da bir paylaşım yaparak şaşkınlığını dile getirdi.

Vitalik Buterin ayrıca, Ethereum doğrulayıcılarının ve staker’larının varlıklarını başka gelişmekte olan ağlarda yeniden stake etmelerine izin veren bir protokol olan EigenLayer protokolü hakkında da konuştu. Bu protokolün henüz test aşamasında olduğunu ve piyasaya tam anlamıyla çıkmasının üçüncü çeyrekte de mümkün olmadığını söyledi. Ancak merkezileşme risklerinin ana zorluk olduğunu ve güvenilir stake atanların güvenilmez olanlardan daha fazla değerlendirildiğini ifade etti.

Buterin, Ethereum’un ölçeklendirme altyapısı eksikliği ve akıllı sözleşme cüzdanlarıyla ilgili başarısızlık noktalarını da vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x