Yükleniyor...

Voyager, 11 Ağustos’ta Para Çekme İşlemlerini Başlatmayı Planlıyor

Kripto kredi platformu Voyager, 11 Ağustos'ta para çekme işlemlerini yeniden başlatmayı planlıyor.

voyager

Kripto kredi platformu Voyager, 11 Ağustos’ta para çekme işlemlerini yeniden başlatmayı planlıyor.

Platform, likidite krizi sebebiyle kullanıcıların alım satım, para çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldığını açıklamıştı. Yaklaşık iki aylık bir sürenin ardından, para çekme işlemlerinin tekrardan başlatılması gündemde.

Voyager yaptığı açıklamada, hesaplarında ABD doları bulunan kullanıcıların, 11 Ağustos’tan itibaren 24 saatlik bir süre içinde 100.000 dolara kadar para çekebileceğini ve bu paraları 5-10 iş günü içerisinde alabileceklerini dile getirdi. Voyager’in bu duyurusu, şirketin Metropolitan Commercial Bank’ta tutulan 270 milyon dolarlık müşteri fonlarını iade etme kararından kısa bir süre sonra geldi.

“Talepler mümkün olan en kısa sürede işlenecek. Ancak dolandırıcılık incelemeleri gibi manuel incelemeler de söz konusu olacak. Fonların geri alınması, müşterilerin nakitlerini aktardığı bankalara bağlı olacak”

Kripto kredi platformu, 5 Temmuz’da Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu ve bunun müşterilerin tekrar fonlarına ulaşabilmesi planının bir parçası olduğunu kaydetti.

Voyager daha önce Alameda ve FTX’ten gelen satın alma tekliflerini reddetse de, daha sonra şirketin potansiyel satışının düşünüldüğü ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner