Yükleniyor...

Wall Street’in Bazı Büyük Oyuncuları Facebook’un Kripto Parası Konusunda İyimserler

Sosyal medya devi Facebook, şu anda herkesin dilinde olan kripto para projesi Libra'yı tanıtmak üzere.

Facebook Kripto Para

Sosyal medya devi Facebook, şu anda herkesin dilinde olan kripto para projesi Libra’yı tanıtmak üzere. CNBC’nin yakın tarihli bir haberine göre, finansal tahminciler Facebook hisseleri için oldukça iyimser gözüküyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para topluluğunda Facebook’un kripto para sektörüne girmesiyle birçok farklı görüş var. Bazıları Facebook’un Satoshi Nakamoto’nun merkeziyetsiz kripto para vizyonunu baltaladığını düşünürken, Mike Novogratz ve Anthony Pompliano gibi önde gelen isimler bunun iyi bir gelişme olduğu görüşünde.

Wall Street’in bazı büyük oyuncuları ise şirketin çok konuşulan kripto para projesini duyurduktan sonra Facebook’un hisselerine olan ilginin artacağı konusunda hemfikirler.

SunTrust, MoffettNathanson ve Bank of America dev kuruluşlar yatırımcıları Facebook hisseleri için satın alım yapmaya yönlendiriyorlar. MoffettNathanson, Mark Zuckerberg liderliğindeki şirketin dünyadaki en büyük e-ticaret platformu olmayı hedeflediği iddiasının arkasında duruyor. Şirketin sosyal medya devinin kripto para projesine ilişkin görüşü şu şekilde:

Facebook kripto para bazlı ödeme sisteminin özellikle yüksek enflasyon/istikrarsız bankacılık sistemine sahip ülkelerde ve ülkeler arası para transferlerinde yararlı olabileceğine inanıyoruz. Dolayısıyla, Facebook’un ticaret hedefleri gelişmiş pazarlarla sınırlı gözükmüyor. Aksine, Facebook, dünyanın önde gelen e-ticaret platformu olma yolunda kararlı görünüyor.

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, Facebook, VISA ve PayPal gibi birçok dev şirket Libra konsorsiyumunun bir parçası olmak, Libra’nın gelişimini finanse etmek için yaklaşık 10 milyon dolar yatırım yaptılar.

Şirket, kripto tutkusu konusunda sessiz kalsa da geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yana kripto dünyasında sayısız haberle gündeme geldi. Ve artık sessizliği bozmanın, beklenen duyurunun yapılma zamanı geldi.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’a entegre, bir veya birden çok fiat para birimine dayalı bir stablecoin’i artık görmek üzereyiz. Şirket, büyük veri sızıntısı skandallarıyla gündeme gelmesinin ardından muhtemelen düzenleyicileri kripto para birimine yeşil ışık yakmaları konusunda ikna etmek için zor bir süreçten geçecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x