Yükleniyor...

Warner Music Group ve Polygon, Web3 Tabanlı Müzik Platformu için İş Birliği Yapacak

Warner Music Group ve Polygon, kullanıcıların dijital plak çalmasına olanak sağlayacak Web3 tabanlı bir müzik uygulaması için harekete geçti.

warner music 2

Warner Music Group ve Polygon, kullanıcıların dijital plak çalmasına olanak sağlayacak Web3 tabanlı bir müzik uygulaması için harekete geçti.

Yapılan iş birliğinde LGND Music isimli platform da yer alacak.

Warner Music Group, Web3 Faaliyetlerini Artırıyor

Kısa bir süre önce OpenSea ile ortaklık kuran Warner Music Group, şimdi de Web3 tabanlı bir müzik platformu oluşturmak için faaliyetlerine hız verdi.

LGND Music platformu, ana ortağı Polygon olmasına karşın diğer blockchain’lerdeki dijital koleksiyonları da destekleyecek. Şirketin yaptığı açıklamaya göre ortaklar arasında Hollandalı plak şirketi Spinnin’ Records da yer alacak.

Platform başlatıldığında kullanıcılar, en sevdikleri sanatçıların özel içeriklerine erişme fırsatına sahip olacak.

LGND Music CEO’su Michael Rockwell, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dünyanın her yerindeki tutkulu müzik severler için en iyi blockchain deneyimini sunmak adına bir yıldan uun bir süredir çalışıyoruz. Her müzik türünden WMG sanatçısından yenilikçi ve benzersiz içerikler bekliyoruz”

WMG, son aylarda metaverse için çeşitli ortaklıklar yapma arayışında.

WMG Dijital İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Oana Ruxandra “Gelişen teknolojilerin müzik endüstrisini değiştirme ve zorlama biçimleri bizi inanılmaz heyecanlandırıyor” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner