Yükleniyor...

Warren Buffett’tan Bitcoin Yorumu

Ünlü milyarder Warren Buffett, katıldığı bir programda Bitcoin'i aşağılayan yorumlarda bulundu.

Warren Buffett

Ünlü milyarder Warren Buffett, katıldığı bir programda Bitcoin‘i aşağılayan yorumlarda bulundu.

Milyarder Warren Buffett, CNBC‘de katıldığı bir programda Bitcoin hakkında yorumlarda bulundu. Buffetti Bitcoin’i rulet ve spor kumarları ile karşılaştırdı. Bitcoin’in bir  “kumar patlaması” olduğunu söyledi.

Buffett: Kumar Patlaması Yaşadık

Milyarder iş adamı Warren Buffett, CNBC‘de katıldığı bir programda piyasalara dair yorumlarda bulundu. Konu kripto para piyasasına gelince Buffett, “bir kumar patlaması yaşadık” dedi.

bitcoin 1

CNBC’ye verdiği röportajda kripto para piyasasını eleştirerek “Kumar patlaması yaşadık” dedi. Bu açıklama, Buffett’in Bitcoin‘e yönelik tarihsel duruşunun yumuşadığını gözler önüne serdi. 2014 yılında Squawk Box programına katılan Dan Gilbert’e yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in “bir serap” olduğunu söyleyen Buffett, Bitcoin’in içsel değerinin bir şaka olduğunu iddia etmişti.

Başka bir 2014 CNBC röportajında Bitcoin‘in uzun ömürlülüğü hakkında spekülasyon yapmaktan kaçınan Buffett, Bitcoin’in para birimi olarak kabul edilemeyeceğini söyledi. O dönemde, Bitcoin’in doların değerine bağlı olduğunu belirtti. Buffett’ın kripto para birimleri hakkındaki en ünlü sözü, Ocak 2018’deki bir röportajında gelmişti. Berkshire Hathaway başkan yardımcısı Charlie Munger’ın Bitcoin’in “fare zehri” olduğu yönündeki önceki sözlerine katılan Buffett, Bitcoin’in “muhtemelen fare zehrinin karesi” olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Serkan
Serkan
10 ay önce

Bir gebermedi gitti

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x