Yükleniyor...

WeChat Pay, Çin’in Dijital Para Birimini Ödeme Seçeneklerine Ekleyecek

Ödeme devi WeChat Pay, Çin'in dijital para birimi (CBDC) e-CNY’yi, tüm pilot alanlarda ödeme seçeneklerine eklediğini duyurdu.

WECHAT PAY CIN

Ödeme devi WeChat Pay, Çin’in dijital para birimi (CBDC) e-CNY’yi, tüm pilot alanlarda ödeme seçeneklerine eklediğini duyurdu.

Çin’in en büyük mesajlaşma uygulaması ve ülkenin en büyük ödeme hizmetlerinden biri olan Tencent’e ait WeChat, dijital yuanı desteklemeye başladı.

WeChat Pay, e-CNY Ödemelerini Tüm Pilot Alanlarda Kabul Edecek

cin dijital yuan 1

WeChat Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kullanıcıların uygulamada WeBank aracılığıyla kaydolarak dijital yuan cüzdanlarını açabileceklerini, e-CNY kullanarak doğrudan WeChat içinde ödeme yapabileceklerini ve para aktarabileceklerini aktardı.

Pilot projenin bir parçası olarak WeChat, kullanıcıların dijital yuan işlemleri yapmasına izin verecek. Merkez bankası dijital para birimi (CBDC) programı yakın zamanda 11 ek şehri kapsayacak şekilde genişletildi.

Yapılan duyuruda Çin’in en popüler sosyal medya uygulaması WeChat’in dijital yuan pilot programına katılacağı belirtildi. Çin hükümeti dijital para biriminin kullanımını artırmayı planlıyor.

Çin Halk Bankası PBoC verilerine göre, geçen yılın sonunda dijital yuanın işlemleri 87,57 milyar yuan’a (13,76 milyar dolar) ulaştı. Yani Haziran 2021’e göre %154 artış yaşandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x