Yükleniyor...

XPR Coin (Proton) Nedir?

XPR Coin (Proton), merkeziyetsiz bir blokzinciri projesidir.

Proton Nedir XPR

XPR Coin (Proton), merkeziyetsiz bir blokzinciri projesidir. Blokzincirler üzerinde yapılan transfer işlem ücretlerini azaltmayı amaçlayan bir akıllı sözleşme projesidir.

XPR Coin (Proton) Nedir?

2020 yılında piyasaya sürülen XPR Coin, kullanıcılara gas ücreti olmadan, hızlı ve düşük ücretlere işlem yapılmasına olanak tanıyan bir blokzinciri ağıdır. Proton projesi, eşler arası ödemeler ve müşteri uygulamaları göz önüne alınarak geliştirilmiş bir akıllı sözleşme platformudur. Projenin yerel kripto para birimi, XPR Coin’dir. Platform Metal Pay ve Lynx şirketlerinin işbirliğinde geliştirilmiştir. XPR Coin, güvenli bir kimlik ve finansal yerleşim katmanı tarafından inşa edilmiştir. Bu sebeple, güvenle kullanılabilmektedir.

XPR Coin’in amacı, kullanıcıların, gerçek kimlik ve fiyat hesaplarına doğrudan bağlanmasıdır. Geliştiricileri olan iki şirket XPR Coin’i, müşterilerin günlük kullanımı için kolay erişilebilir hale getirmeyi hedeflemektedir. Son dönemlerde gösterdiği yükselişler ile XPR Coin, sosyal medyada popüler olmayı başarmıştır. Proje, kullanıcıların gerçek kimlik ve fiyat hesaplarına direkt olarak bağlanmasını amaç edinmiştir. XPR Coin, para çekme ve kripto para satın alma işlemlerinde kullanıcıların, sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanmasını hedeflemektedir.

XPR Coin Nedir

Avantajları

  • Proton blokzincirine olan sadakat ödüllendirilir ve XPR tutularak pasif gelir elde edilebilir. Proton Projesi, finans dünyasının güvenlik konusuna kalıcı çözümler sunar.
  • Kullanıcı işlemlerinin tamamı ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Ödeme taleplerinde doğrudan Proton blokzinciri ile etkileşime girer. Bu sebeple diğer cihazlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.
  • Hedefine ilerlemesi için yatırımcıları XPR tutmaya zorlayan ve işlemlerde XPR yakılarak dolaşımı azaltmaya katkı sağlayan potansiyel iticilere sahiptir.

Proton (XPR) Coin Nasıl Çalışır?

Proton, diğer ağlara kıyasla daha hızlı işlem hızına sahiptir. Saniyede 4.000 işlem gerçekleştirebilen ağ, günlük ortalama 40 milyon işlem gerçekleştirmektedir. Proof-of-Stake (PoS) modelini benimseyen ağda, staking taahhüdü bulunur. Buna göre kullanıcılar, stake etme işlemi ne kadar uzun sürerse o kadar fazla ödül kazanabilmektedir.

XPR Coin, platformun geleceğiyle ilgili alınan kararlarda oy hakkı olarak kullanılabilmektedir. Oy kullanma işlemini uzun süredir yapan kullanıcılar, token’ları karşılığında XPR Coin ile ödüllendirilir. Proton kullanılırken tüm işlemler blokzincirine kaydedilir ve her kullanıcının doğrulanmış bir kimliği bulunur.

Doğrulanmış kimlikler, kullanıcıların kimliklerini, fiat paraların bulunduğu hesaplarıyla doğrudan ilişkilendirebilmelerini sağlar. Böylece yatırımcılar, para çekmelerine ve kripto satın almalarına olanak tanıyan bir finansal ödeme katmanı ile entegre edilir. Proton ağı, kullanıcı özel anahtarı ve diğer hassas bilgileri gizli tutarak, trader veya kurumların açık anahtarlar aracılığıyla kullanıcı kimliğini incelemesine izin verir.

Proton (XPR) Coin Nereden Ve Nasıl Alınır?

XPR Coin (Proton), Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmemiştir. Ancak, ERC-20 ağını destekleyen bir kripto para birimidir. Desteklediği birçok ağ sayesinde, çoğu platformda kullanılabilmektedir. Listelendiği borsalara; KuCoin, Gate IO, Bithumb, Uniswap (V2), PancakeSwap (V2), OKEx, Bitglobal örnek verilebilir.

XPR Coin satın almak isteyen yatırımcılar, bu borsalardan herhangi birine kayıt olup alım satım işlemi gerçekleştirebilir. Öncelikle, tercih edilen platforma üye olunmalı ve hesap oluşturulmalıdır. Kimlik doğrulama işlemlerinin ardından alım satım sayfasından XPR işlem çiftlerinde alım satım emirleri oluşturulabilir. Satın alınan XPR Coin’ler, tercih edilen cüzdanlarda saklanabilir ya da işlemlerde kullanılabilir.

XPR Coin Fiyatı

Şu anda 1 Proton 0.029989 TL TL‘den işlem görüyor. Ayrıca 1 Proton 0.000922 $ dolardır.

Proton fiyatı son 24 saatte 3.53% değişim ile şu anda 0.029989 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki Proton hacmi 830,562 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 23,824,097 $ dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner