Yükleniyor...

Ethereum Kurucu Ortağından Singapur Açıklaması

Ethereum kurucu ortağı, Singapur'un kripto para birimlerine yönelik yaklaşımıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Ethereum Kurucu Ortagindan Singapur Aciklamasi

Ethereum kurucu ortağı, Singapur’un kripto para birimlerine yönelik yaklaşımıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Singapur, tüketicilerin piyasadaki dalgalanmalardan kaynaklanan risklerini azaltmak için perakende yatırımcıların kripto ticaretine erişimini kısıtlamaya çalışıyor. Geçtiğimiz ay, küçük yatırımcıların kripto alımlarını finanse etmek için borçlanmalarını yasaklamak da dahil olmak üzere, tüketicilerin dijital varlıklara katılımını kısıtlamaya yönelik teklifler açıkladı. Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, bu baskının işe yaramayacağını söylüyor.

Ethereum Kurucu Ortağı, Singapur Düzenlemelerine Sıcak Bakmıyor

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Singapur’un dijital varlıklar için bir merkez olma arzusunun, kripto para birimlerine yönelik şüpheci yaklaşımı nedeniyle işe yaramayabileceğini söyledi.

Pazar günü The Straits Times’ta yayınlanan bir video röportajında Buterin, Singapur’un düzenlemeleriyle ilgili görüşüne şu şekilde devam etti:

“Şehir devletinin, blockchain kullanımı ile kripto para birimi arasında bir ayrım yapma isteği, garip şeylerden biri gibi. Gerçek şu ki, eğer kripto para biriminiz yoksa, sahip olacağınız blockchain sadece sahtedir ve kimse onları umursamayacaktır.”

Buterin’in eleştirdiği Singapur’un kısıtlamacı hareketleri, Coinbase Global Inc.’in CEO’su Brian Armstrong da dahil olmak üzere başka kişilerin endişelenmesine neden oldu. Armstrong, bu ayın başlarında Singapur’un perakende kripto ticareti için önerdiği sınırlamaların web3 endüstrisi için bir merkez olma arzusuyla “uyumsuz” olduğunu söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner