Yükleniyor...

XRP müjdeli haberi verdi: Boğa koşusu başlıyor mu?

USD stablecoin'ini piyasaya süreceğini açıklayan Ripple, yatırımcılarında büyük bir sevinç yarattı.

xrp ripple yükselis grafik

USD stablecoin’ini piyasaya süreceğini açıklayan Ripple, yatırımcılarında büyük bir sevinç yarattı.

Yükseliş sezonunu oldukça zayıf geçiren Ripple, sonunda pozitif sinyaller vermeye başladı. 4 Nisan itibarıyla USD stablecoin’ini çıkaracağını açıklayan şirket, yavaş yavaş rüzgarı arkasına almaya başladı. Duyurunun gelmesiyle birlikte doğrudan yükselişe geçen Ripple (XRP) aylardır beklenen boğa koşusuna dair net bir hareket gösterdi. Piyasanın düşüşüne rağmen yüzde 10’luk bir artış yakalayan popüler coin’de hangi seviyelerin takibi önemli olacaktır?

xrp ripple logo

XRP haber desteğini arkasına almayı başardı!

Yükseliş süreçlerinde genellikle haber etkisiyle harekete geçen XRP, bu sefer de şaşırtmadı. Stablecoin hamlesini duyurmasının ardından yükseliş yakalayan major coin, 0,5624 dolardan 0,6178 dolara gelerek yüzde 9,85 oranında bir artış yaşadı. BTC’nin yönünü aşağı çevirmesi ve haber etkisinin anlık olarak kaybolması, daha sonradan bir düşüş getirmiş olsa da Ripple için işler iyi gidiyor diyebiliriz.

xrp ripple 5nisan

Güncel durum itibarıyla 0,5824 dolardan alıcı bulan XRP, BTC’nin 70.000 doları aşması, BTC dominansının düşmesi ve Ripple’a dair olumlu haber akışının gelmesiyle patlama yapabilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 0,6260 – 0,6686 – 0,7134 ve 0,7442 dolara doğru yükselişler takip edilebilir. Yakın zamanlı tepe noktası olan 0,7442 doların üzerindeki kalıcılık, XRP’deki boğa koşusunu hızlandıracaktır.

Düzenleyicilerin Ripple’a baskı kurmaya devam etmesi, BTC’nin 65.000 doların altında kalması veya BTC dominansının artışı halinde XRP’de düşüş beklenebilir. Böyle bir senaryoda ilk olarak 0,5787 dolardan tepki beklenebilir. Daha sonrasında ise sırasıyla 0,5440 – 0,5260 ve 0,5014 dolar seviyeleri destek görevi görebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner