Yükleniyor...
Sponsored

XRP Neden Yükseliyor? 30 Eylül 2022

Son 24 saatte CoinGecko verilerine göre yaklaşık yüzde 14 değer kazanan XRP'deki yükselişin sebebi ne?

XRP Neden Yukseliyor 30 Eylul 2022

Son 24 saatte CoinGecko verilerine göre yaklaşık yüzde 14 değer kazanan XRP’deki yükselişin sebebi ne? Ripple (XRP) neden yükseliyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP stabil piyasa koşullarında yaklaşık yüzde 14 yükseldi. XRP’deki bu yükselişin sebebi ne? XRP neden yükseliyor bu analizimizde cevabını bulmaya çalışalım.

XRP Neden Yükseliyor?

CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yaklaşık yüzde 14 yükselen XRP durgun piyasada en çok yükselenlerden oldu.

Spesifik olarak, kripto ve borsa sosyal istihbarat platformu LunarCrush tarafından yayınlanan verilere göre XRP’nin üç aylık sosyal etkinliği arttı. 29 Eylül 2022’de 0,49 fiyat bandını gördüğü an itibariyle 9.424 sosyal katılımcıdan 1.95 milyar sosyal etkileşim kaydetti.

xrp aktivite
XRP’nin aktivite grafiği Kaynak: LunarCrush

XRP’nin grafiğine baktığımız zaman ise XRP’nin destek bölgesinde fiyat seyrine devam ettiğini görüyoruz.

xrp grafik
XRP’nin günlük grafiği

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki davaya bakan yargıç, kurum içi e-posta konuşmaları da olmak üzere SEC’in Hinman belgelerini teslim etmesi gerektiğine karar kıldı. Ripple lehine olan bu karar, XRP’nin ciddi oranda yükselmesine yol açtı. Kripto para topluluğunda, bu gelişmeyi davanın Ripple lehine sonuçlanacağının işareti olarak görenler dahi var.

Öte yandan XRP fiyatındaki artışın nedenlerinden biri, davada her iki tarafın da yargılama aşamasını atlayıp hakimin karar vermesine izin verecek bir özet karar talep etmesi haberi olabilir. Bunun yanı sıra XRP grafiğine baktığımızda XRP’deki bir sonraki hedef bir üst direnç olan 0,55 dolar bandı.

XLM’deki Dikkat Çeken Yükseliş

XRP dışında bir dikkat çeken yükseliş de XLM tarafında geldi. CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yaklaşık yüzde 5 yükselen XLM’in grafiğine beraber bakalım.

xlm grafik
XLM’in günlük grafiği

XLM’deki fiyat seviyelerine baktığımız zaman 0,09 dolar bandı bir alt destek bölgemiz iken 0,13 dolar bandı ise fiyat bölgesinin bir üst direnci diyebiliriz. XLM şu anda 0,11 dolar bandındaki destek bölgesinde yatay hareketine devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x