Yükleniyor...

Ethereum’da geri sayım: Piyasayı nasıl etkileyecek?

Bitcoin 23 Mayıs'ta spot Ethereum borsa yatırım fonlarına (ETF'ler) ilişkin bir karara saatler kala tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yaklaştı.

Ethereum (ETH), bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir mi

Bitcoin 23 Mayıs’ta spot Ethereum borsa yatırım fonlarına (ETF‘ler) ilişkin bir karara saatler kala tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yaklaştı.

bitcoin - btc - grafik

Bitcoin hedefleri Ethereum’u destekliyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, BTC fiyatının önceki gün iki düşüşün ardından 69.000 doların üzerine yükseldiğini gösteriyor. Beklentiler, ABD’li kurumların Ethereum ETF’lerine onay gelme ihtimalinini yükseltmesiyle beraber daha da arttı.

MNTrading‘in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, X’teki (eski adıyla Twitter) son analizinde BTC fiyat hareketini olumlu karşılayarak şöyle dedi:

“Bitcoin yükselişe etmeden önce 67.500-68.000 dolar seviyesine bir test bekliyoruz. Her şey potansiyel bir Ethereum ETF’sinin onaylanacağı beklentisi dahilinde.”

bitcoin - btc - kripto

Zirve tahminini sürdüren BitQuant, Bitcoin’in Haziran’da 95.000, Mayıs’ta ise 80.000 dolara ulaşacağını öne sürdü. Son X gönderisinin bir bölümünde “Evet, 95.000 dolar Haziran ayına kadar uzayacak, ancak bu yerel zirveden keskin düşüş Haziran ayında da gerçekleşecek, bu nedenle bu yerel zirvenin genel zaman çizelgesi değişmedi” ifadesi yer aldı.

BitQuant, bir sonraki paylaşımında, halvingten önce Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını tahmin etmişti. Analist, zirve için yılın üçüncü çeyreğini işaret etti. 

btc - kripto

Trader’ların Ethereum’da hedefi ne?

Olası bir ETH spot ETF onayı durumunda Ether fiyat hareketinin nereye gidebileceğini paylaşan QCP Capital, yükseliş potansiyelini yüzde 60 olarak belirledi. QCP, Telegram kanalı abonelerine yaptığı son güncellemenin bir bölümünde, ETH ETF’lerine onay gelme ihtimalini yüksek olarak değerlendirdi.  QCP Capital, Ethereum fiyatının yüzde 60 yükselişle 6 bin dolara kadar ulaşabileceğini belirtti. Bir diğer kripto para fenomeni Jelle, Ether’deki gidişatın oldukça pozitif ilerlediğini düşünüyor.

resim 50

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner