Yükleniyor...

Dora Factory 10 milyon dolarlık stratejik finansman sağladı

Dora Factory, önde gelen merkezi olmayan yönetişim altyapısı, 10 milyon dolarlık bir stratejik artırımın daha tamamlandığını duyurdu.

cbilgi

Dora Factory, önde gelen merkezi olmayan yönetişim altyapısı, 10 milyon dolarlık bir stratejik artırımın daha tamamlandığını duyurdu. Nomad Capital, No Limit Holdings, Sky9 Capital, Singapur’un UOB-Signum Blockchain Fonu, Interop Ventures, Cai Wensheng’in Longling Capital’i ve diğer dokuz tanınmış kurumsal yatırımcı tura katıldı.

Söz konusu yatırım, Dora Factory’nin merkezi olmayan yönetişim ve kamu malları finansmanı teknoloji yığınının benimsenmesini ve stratejik genişlemesini hızlandıracak.

Dora Factory, merkezi olmayan yönetişim ve kamu malları teknolojisine odaklanan lider bir altyapıdır. Temel ürünleri arasında blok teşvik odaklı ekosistem finansmanını mümkün kılan amiral gemisi Public Good Staking altyapısı; dGov protokollerini barındıran bir Cosmos SDK uygulama zinciri olan Dora Vota; anonim MACI ve genel MACI, gizliliği koruyan, gizli anlaşmaya dayanıklı zk oylama altyapısı ve kamu malları finansmanını demokratikleştiren zincir içi mekanizma olan çok zincirli Quadratic Governance protokol yığını bulunmaktadır.

Geçtiğimiz hafta Cosmos Hub topluluğu, 917 numaralı yönetişim teklifini ve Dora Factory’nin Oylama uygulama zinciri Dora Vota aracılığıyla önümüzdeki 24 ay içinde on tur Karesel Finansman yürütmek için AEZ Quadratic Grant‘e 1 milyon dolarlık bir hibeyi onayladı. Finansmanın tamamı, Cosmos Hub’daki kamu yararı oluşturuculara ve start-up’lara ve müreffeh bir ATOM Ekonomik Bölgesi inşa eden ilgili ekosistemlere dağıtılacak.

Bu yılın başlarında Dora Factory, eski Polychain Genel Ortağı Tekin Salimi tarafından kurulan yeni bir girişim sermayesi şirketi olan dao5 ve Lee Kim Yew ve Singapur’un ilk başbakanı Lee Kuan Yew ve eşi tarafından kurulan bir Singapur hukuk firması olan Lee & Lee’nin eski kıdemli ortaklarından Amy Lee tarafından kurulan Whampoa Digital liderliğindeki ilk stratejik turunu duyurdu. Bundan önce Dora Factory, 2021 yılında Binance Labs, HashKey ve The LAO gibi yatırımcılarla toplam 17,5 milyon dolar toplamıştı.

Dora Factory’nin Mimarı Eric Zhang, “Önde gelen kamu malları finansmanı ve yönetişim altyapısı oluşturmak, Dora ekibinin küresel hacker hareketini ilerletmesi ve öncü teknoloji inovasyonunu teşvik etmesi için kritik bir adımdır” dedi. “Ekosistem ortaklarımızdan ve Web3 topluluğundan büyük destek aldığımız için çok mutluyuz. Aslında, merkezi olmayan yönetişim derin ve ilginç bir teknoloji yığınına sahip ve biz hala çok erken bir aşamadayız. Önümüzde heyecan verici pek çok gelişme var. Dora Factory’nin son üç yıldaki çalışmaları bunlar için sağlam bir temel oluşturdu.”

Dora Factory, kurulduğu 2020 yılından bu yana kendisini merkezi olmayan yönetişim altyapısı ve uygulamalarının araştırılması ve geliştirilmesine adamıştır. Dora Factory’nin altyapısı ile 2.000’den fazla girişim zincir üzerinde 20 milyon dolar hibe aldı.

Aptos, Celestia, Injective, Klaytn ve Akash dahil olmak üzere 30’dan fazla Web3 ekosistemi, çekirdek ekosistem ortağı olarak Dora Factory ile yakın bir şekilde çalışmış ve Dora Factory’nin protokol yığınlarını benimsemiştir. Dora Factory ekibi tarafından 2022 yılında oluşturulan yenilikçi bir girişim olan Public Good Staking aracılığıyla, kamu malı oluşturucularına ve erken aşama geliştirici ekiplerine uzun vadeli, blok yerel, sürdürülebilir finansman desteği sağladılar.

“Zincir üzerindeki topluluklar için yönetişim altındaki varlıklar yüz milyar dolarlık bir ölçeğe ulaştı. Şimdi yönetişim teknolojisi için altın çağ” diyor Nomad Capital’in Ortağı Erick Zhang. “Dora Factory, dört yıllık özel geliştirme ve yineleme sürecinin ardından sektörün temel taşı kamu malları altyapısı haline geldi. Bu yatırımla Dora ekibini, geliştiricileri güçlendirme, Web3 alanında inovasyonu teşvik etme ve aMACI dahil olmak üzere yeni teknolojilerin benimsenmesini genişletme misyonlarında desteklemekten heyecan duyuyoruz.”

Dora Factory ürünlerini kullanmak için DoraFactory.org adresine gidin.

Daha fazla bilgi için research.dorahacks.io adresini ziyaret edin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner