Yükleniyor...

Altcoin yatırımcısı bu 3 unsura dikkat etsin: ETH için kritik!

Spot Ethereum ETF'lerinin ABD'de onaylanacağına dair artan beklentiler, ETH fiyatının son iki gün içinde yüzde 26'nın üzerine çıkarak 15 Mart'tan bu yana görülmeyen yüksek seviyelerde işlem görmesine neden oldu.

ethereum eth grafik

Spot Ethereum ETF‘lerinin ABD’de onaylanacağına dair artan beklentiler, ETH fiyatının son iki gün içinde yüzde 26’nın üzerine çıkarak 15 Mart’tan bu yana görülmeyen yüksek seviyelerde işlem görmesine neden oldu. ETH fiyatı 3.800 dolara ulaştığından bu yana biraz geriledi ancak Ethereum ETF onayının alınması olasılığı, temel faktörler ve zincir üstü ölçümler, altcoinlerin yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösteriyor.

analiz kripto 2

Artan açık pozisyonlar, ETH’deki yükseliş trendini destekliyor

Ether’in yükselişini destekleyen faktörlerden biri, vadeli işlem piyasasında açık long ETH pozisyonlarının artmasıdır. Onchain platoformu CryptoQuant’tan elde edilen veriler, Ethereum’un türev piyasasındaki toplam açık pozisyonunun, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir U dönüşü yapmasının ardından 2,8’den 3,2 milyon ETH’ye yükseldiğini gösteriyor. –

ABD doları cinsinden ETH açık pozisyonları şu anda 14,68 milyar dolar gibi rekor bir seviyeye yükseldi. Yüksek açık pozisyon basitçe temel eğilimin güçlü olduğunu ve yatırımcıların Ethereum’a olan güveninin devam edebileceğini gösterir.

CryptoQuant analistleri şunları söyledi:

“Vadeli işlem piyasasındaki trader’lar, ABD’deki spot Ethereum ETF’nin Mayıs ayında onaylanabileceğine dair söylentilerin ardından daha yüksek fiyatlar bekleyerek Ethereum’da agresif bir şekilde long pozisyonlar açtılar.”

analiz kripto 3

Ethereum, Bitcoin’e üstünlük kurmaya başladı

Bu hafta spot Ethereum ETF’sinin potansiyel olarak onaylanması, analistler arasında Ethereum fiyatına olası etkileri hakkında tartışmalara yol açtı.

CryptoQuant analistlerine göre artık kalıcı vadeli işlem piyasasında diğer emir türlerine kıyasla daha fazla ETH satın alma emri var. Aşağıdaki grafik, alıcı-alış oranının birin üzerinde olduğunu gösteriyor; bu da sürekli vadeli işlem piyasasındaki satın alma emirlerinin artık satış emirlerinden daha büyük olduğunu gösteriyor. CryptoQuant’tan gelen ek veriler, yatırımcıların artık Bitcoin’den daha fazla Ethereum’e yöneldiğini ortaya çıkardı.

Benzer şekilde, TradingView‘den elde edilen veriler, ETH/BTC işlem çiftinin 20 Mayıs’ta 0,04572 dolardan yükseldiğini ve 21 Mayıs’ta yüzde 19,6 artışla iki ayın en yüksek seviyesi olan 0,06471 dolara ulaştığını ortaya koyuyor. Bu, Ether’in fiyatının BTC karşısında güçlendiğini gösteriyor.

analiz kripto 4

Ethereum’a talep artıyor

CryptoQuant verileri, ETF onay söylentilerinin ardından Kalıcı Sahiplerden gelen alımların artmasıyla birlikte ETH’ye olan talebin yeniden ivme kazandığını ortaya koyuyor. CryptoQuant, kalıcı Sahipleri “ETH biriktiren ve asla satmayan adresler” olarak tanımlıyor. Popüler analist Ali Martinez de benzer gözlemlerde bulunarak Santiment’in 20 Mayıs’ta ETH balinalarının artan birikimini gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı.

kripto analiz 5

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner