Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) boğasına MetaMask dokunuşu!

CoinDesk'in raporlarına göre, henüz kesin olmasa da MetaMask önümüzdeki ay içinde Bitcoin desteğini ekleyebilir.

metamask bitcoin

CoinDesk’in raporlarına göre, henüz kesin olmasa da MetaMask önümüzdeki ay içinde Bitcoin desteğini ekleyebilir. 

Cüzdan sağlayıcı, önümüzdeki ay içinde Bitcoin desteğini sunmayı umuyor ancak bu planlar değişebilir. CoinDesk, Bitcoin özelliklerinin küçük başlayıp zamanla büyüyebileceğini ekliyor . MetaMask, Snaps’in dahil edilmesiyle zaten Ethereum ekosisteminin ötesine geçmiş olsa da, bu hamle, en popüler blockchain’lerden birini en popüler dijital cüzdan platformlarına ekleyecek. 

metamask kripto bitcoin

MetaMask’ten heyecanlandıran Bitcoin hamlesi!

MetaMask öncelikle Ethereum, Ethereum Layer 2’leri ve Avalanche, Polygon, Optimism ve Arbitrum gibi Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu ağları destekler. Ancak MetaMask, Eylül 2023’te bir tür JavaScript uygulaması olan Snaps’i dahil ederek Ethereum ekosisteminin  ötesine geçti.

MetaMask, Ağustos 2023’te 22 milyon indirme sayısına ulaşarak indirme sayısına göre en popüler cüzdan oldu. Cüzdanın geliştiricileri yakın zamanda kullanıcı deneyimini desteklemek için çok sayıda blok zinciri için Blockaid tabanlı güvenlik uyarılarının birleştirilmesi, Ethereum doğrulayıcı staking ve kullanıcıların kontrol etmesine olanak tanıyan bir özellik gibi başka özellikler ekledi.

MetaMask’ın ana geliştiricisi Consensys, ParaFi sermayesi liderliğindeki D Serisi finansmandan 450 milyon dolar topladı ve Consensys’e Mart 2022’de 7 milyar dolarlık bir değerleme kazandırdı. Firma, düzenleyicinin eterin bir menkul kıymet olup olmadığı konusundaki çelişkili tutumu nedeniyle Nisan ayı sonlarında SEC’ye dava açtı. SEC’nin varlığın düzenlenmesi üzerinde yargı yetkisine sahip olup olmadığı. SEC, o ayın başlarında alıcıya karşı yasal işlem başlatma niyetini belirten bir Wells bildirimi yayınlamıştı. 


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner