Yükleniyor...
Sponsored

Yapılan Ankete Göre Hintliler, Kripto Paraların Düzenlemesini İstiyor

Hindistan’da 23 Aralık 2021'de sona eren Parlamentonun ardından yeni Hint kripto düzenlemelerinin ne zaman açıklanacağı gizem olmaya devam ediyor.

hindistan kripto para anket

Hindistan’da 23 Aralık 2021’de sona eren Parlamentonun ardından yeni Hint kripto düzenlemelerinin ne zaman açıklanacağı gizem olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hintliler, Parlamentonun kış oturumunda gözden geçirilecek kripto para yasasında bir netlik beklerken, Deloitte ve Times of India gazetesi, düzenlemenin Hintlilerin kriptoyla ilgili kararları üzerindeki etkisini araştırdı.

Ankete katılanların %55,2’sinin düzenlemeden bağımsız olarak kriptoya yatırım yapacağı ortaya çıktı. Düzenleyicide daha fazla netlik olması durumunda %26,8 onlara katılacak, %77,4 ise menkul kıymet alım satımları gibi vergilendirilen sistemlere katılacak. Hintli birçok yatırımcı, yaklaşmakta olan Parlamento Bütçe Oturumunun yeni kripto düzenlemelerini içerip içermediğini görmek için sabırsızlanıyor.

%49’u Kripto Paralara Yatırım Yapmak İçin Bilgi Sahibi Olmak İstiyor

hindistan kripto para

Hindistan merkezli kripto para odaklı piyasa araştırma şirketi CREBACO’nun kurucusu Sidharth Sogani, Hindistan Kabinesinin henüz herhangi bir faturayı onaylamadığını söyleyerek, 2022 bütçesinde kripto vergilendirmesine ilişkin netliğin sağlanacağını belirtti.

Ankete katılan 1800 kişinin neredeyse %49’u yatırım yapmak için kripto hakkında daha fazla bilgi edinmek istedikleri ortaya çıktı, ankete katılanların %39’u ise kriptodan iyi anlıyor.

Hindistan’daki Kripto Anketlerine Göre, Hintlilerin Kafası Karışık

hindistan anket kripto

YouGov tarafından yapılan bir başka ankete göre, kentli Hintlilerin üçte birinin kripto tasarıyı desteklemediğini, kripto para sahibi olanların %52’sinin ise tasarıya karşı çıktığını gösterdi. Anket, Hintlilerin üçte birinin kripto para birimine sahip olduğu sonucunu ortaya çıkardı. Hintlilerin tasarıyla ilgili endişeleri, nasıl vergilendirilecekleri ve tüm kripto para birimlerinin yasaklanma potansiyeli etkili oldu.

Grant Thornton Bharat tarafından yapılan bir ankette ise, çoğu vatandaşın hükümetin kripto para birimi alanını düzenlemesi gerektiğini düşündüğünü gösterdi. %79, hem kripto hem de NFT’lerin düzenlenmesi gerektiğine inanıyor.

Finansal hizmetler şirketi tarafından yapılan ankete göre, Hindistan vatandaşları 2022 bütçesinin kripto düzenlemesi, yeşil enerji, veri gizliliği faturası ve kamu kredi sicili girişimlerine odaklanmasını istiyor. Grant Thornton Bharat’tan Vivek Iyer’e göre bu, ileriye dönük bir isteği kapsıyor.

Hindistan Kripto Para Sektörüne Karşı Kararsız

Hindistan’da şu sıralar kripto para yasağı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun kriptoyu düzenleme potansiyeli konuları gündemde. Maliye bakanı, Bitcoin’in bir para birimi olarak tanınmayacağını söylemişti. Hindistan Merkez Bankası da bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) geliştiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x