Yükleniyor...

Yatırımcıların Uzun Vadeli Yatırım Olarak Kriptoya İlgisi Azaldı

Bazı yatırımcılar, uzun vadede kazançlarını artırmak için tercihlerini kripto para olarak belirlemişlerdi, ancak artık bu seçeneğin eski çekiciliği kalmamış gibi görünüyor.

Kripto Para

Bazı yatırımcılar, uzun vadede kazançlarını artırmak için tercihlerini kripto para olarak belirlemişlerdi, ancak artık bu seçeneğin eski çekiciliği kalmamış gibi görünüyor.

Tüketici finans hizmetleri şirketi Bankrate’nin geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada kriptoya ilgi konusunda birtakım değişikliklerin olduğu dikkatlerden kaçmadı. Bankrate’nin 10’uncu yıllık çalışmasında bazı veriler paylaştı.

Kripto Para Eski Güveni Sağlamıyor Olabilir

Bankrate, Amerikalıların uzun vadede zengin olmak için tercih ettiği yolları bir anketle gözler önüne serdi ve bu çalışmayı 20 Temmuz’da paylaştı. Yukarıdaki gördüğünüz görselde anket sonucundaki verilere göre kripto para maalesef ki beklenenden çok daha dipte kaldı.

Kripto Para

Spesifik olarak bahsi geçen araştırmaya katılan 1.025 kişinin sadece yüzde 6’sı, uzun vadeli birincil yatırımları olarak kripto para birimini tercih ediyor. Bu rakam oldukça düşük, neden diye sorulacak olursa geçtiğimiz yıl dijital para varlıklarını tercih edenlerin oranı yüzde 92 idi. Bir yıl içinde altcoin’lere ve sanal dövizlere gösterilen ilgi, yüzdelik dilimle bakacak olduğumuzda; yüzde 86’lık düşüş yaşadı.

Sağlanan yatırım alternatifler arasında en üstten başlayacak olursak; gayrimenkul, hisse senedi, tahvil, altın, diğer değerli madenlere yatırım ve en sonda kripto para yer alıyor.

Geride bıraktığımız birkaç ay içinde sanal döviz piyasası, çoğu para biriminin değerlerinin düşmesi ve büyük yatırımcıların iflas eşiğine gelmesi aşağı yönlü bir sarmal içindeydi; ancak, piyasa son zamanlarda geçtiğimiz haftadan itibaren yeniden yukarı doğru çıkma belirtileri gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner