Yükleniyor...

Yeni boğa koşusu: Bitcoin ETF’leri

Matrixport, SEC'nin birkaç spot Bitcoin ETF'ini peş peşe onaylayarak bir sonraki boğa koşusunu tetikleyebileceğini belirtti.

Bitcoin boga kosusu

Matrixport, SEC’nin birkaç spot Bitcoin ETF’ini peş peşe onaylayarak bir sonraki boğa koşusunu tetikleyebileceğini belirtti.

Kurumsalların Bitcoin‘e bakış açısı, ABD’nin ekonomi alanındaki hamleleri ve kripto para sektöründeki çalkantılı durumlar gündemi bir hayli meşgul ediyor. İflasların ve çöküşlerin yaşandığı kripto, 2023 yılı boyunca toparlanmaya ve yeniden yapılanmaya yoğun mesai harcadı. Kurumsallar da son zamanlarda kriptoya ve özellikle Bitcoin’e ilgi duyuyor.

BlackRock ile başlayan ve birçok kurumsalın devam ettirdiği spot Bitcoin ETF başvuruları ise beklentileri yükseltti. Matrixport, ETF başvurularının peş peşe onaylanmasıyla birlikte yeni bir boğa koşusunun yaşanabileceğini düşünüyor.

“Birkaç spot Bitcoin ETF’inin peş peşe onaylanması boğayı tetikleyebilir”

ABD odaklı kripto hizmet sağlayıcısı Matrixport, SEC’nin muhtemel birkaç spot Bitcoin ETF’ini onaylamasıyla ralliyi başlatabileceğini aktardı.

matrixport

Matrixport, Perşembe günü yayımladığı raporda spot Bitcoin ETF’lerine değindi. Matrixport, olası bir senaryo olarak, SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerini arka arkaya onaylayabileceğini irdeledi. Bu duruma değinen Matrixport, bir sonraki boğa koşusunun SEC’nin elinde olduğunu açıkladı.

Araştırma müdürü Markus Thielen, ETF sağlayıcılarının perakende ve kurumsal sermayeyi çekmek için büyük bir pazarlama harcamalarında bulunacaklarını söyledi. Thielen’e göre, başlayan süreç ve harcanan para boğa için sinyal niteliği taşıyacak. 

Matrixport, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) yoğun bir şekilde tercih edildiği dönemde, 43,5 milyar dolar varlık yönettiğini açıkladı. Bu dönemde Şirket, yıllık 870 milyon dolarlık bir yönetim ücreti de elde etti.

Hatırlatmak gerekirse, SEC, Grayscale’in GBTC dava başvurusuna ve ARK 21Shares Bitcoin ETF’inin yeniden dosyalanmasına önümüzdeki hafta yanıt verecek. Diğer taraftan, düzenleyicinin eylül ayının ilk haftasında diğer yedi bitcoin ETF başvurusuna yanıt vermesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x