Yükleniyor...

Yeni meme coin alarmı: Sonik (SONIK) coin nedir?

Sonik coin ön satışa çıktı.

sonik coin

Sonik coin ön satışa çıktı. Topluluk odaklı yeni bir meme coin olan SONIK, kendi alanında en hızlı büyüyen proje olmayı hedefliyor ve şimdiden alanında hızla yükseliyor.

Sonik coin nedir?

Sonik coin (SONIK), toplamda 300 milyarlık arza sahip ve bu arzın yüzde 50’sinin erken yatırımcılar için ayrıldığı halka açık ön satış aşamasını başlattı.

SONIK token’ları bu süreçte 0,000014 dolardan fiyatlandırıldı. Böylece meme coin meraklılarının ön satış sona erdiğinde DEX çıkışından önce projeye dahil olmaları hedefleniyor.

Sonik coin’in whitepaper’ında belirtildiği gibi, tokenomikler dağıtımı, lansman sonrası fiyat oynaklığını en aza indirmek ve borsa likiditesi için yüzde 10’luk bir pay da içeriyor.

SONIK özellikleri neler?

Herhangi bir özel finansman turu olmayan SONIK kurucuları, en başından beri topluluk merkezli vizyonlarını vurguladılar.

Kısa süre önce başlatılan ön satışın üst sınırı sadece 2 milyon dolar olup, yatırımcılar $ETH veya $USDT kullanarak katılabilecekler.

CoinGecko’ya göre, sabit sınıra ulaşılmasının ardından SONIK, dünyanın en büyük merkezi olmayan borsaları arasında yer alan Uniswap’te listelenecek.

Öte yandan Sonik Coin’in ön satışının ilk 24 saat içinde 20 bin dolar toplamasıyla bu kurulum şaşırtıcı olmayan bir şekilde dikkat çekti.

sonik coin

Sonic coin piyasa verileri

Adil bir ön satışa ek olarak, Sonik Coin’in ekibi toplam token arzının yüzde 40’ını SONIK sahipleri için stake ödülleri olarak taahhüt etmiştir.

Bu stake etme protokolü, meme coin’e ticaret ve spekülatif potansiyelin ötesinde bir kullanım alanı sağlamaktadır. Böylelikle SONIK sahipleri, tokenlerini stake ederek önemli APY getirileri kazanabilirler.

Token’ın web sitesine göre, mevcut stake APY’si yüzde 4.300’ün üzerindedir ve yaklaşık 555 milyon SONIK tokeni halihazırda kilitlenmiştir.

Sonik’in stake protokolü, pasif gelirin ötesinde, coin’in uzun vadeli tutulmasını teşvik etmeyi ve böylece fiyat istikrarını desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu stake etme düzeni, tarihsel olarak gerçek dünya kullanım durumlarından yoksun tokenlerle dolu olan meme coin alanında nadirdir.

SONIK staking ile, token sahipleri geliştirme ekibinin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için somut bir etkiye sahip olabilirler. Bu sayede SONIK sahipleri, token alıp satmanın ötesinde bir güce sahip olmakta ve projenin topluluk merkezli yaklaşımının altını çizmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner