Yükleniyor...

CFTC başkanı kriptoyu düzenleme konusunda konuştu

CFTC başkanı Rostin Behnham, kriptoyu düzenlemeye yardımcı çalışma hakkında açıklamalarda bulundu.

CFTC

CFTC başkanı Rostin Behnham, kriptoyu düzenlemeye yardımcı çalışma hakkında açıklamalarda bulundu.

Kripto paraların düzenlenmesi dünya genelinde bir tartışma haline gelmişken CFTC başkanı katıldığı bir podcastte konuya dair açıklamalarda bulundu. Başkan Behnham, kriptoyu düzenlemeye yardımcı çalışma konusunda açıklamalar yaptı.

CFTC, kriptoyu düzenleme konusunda yardıma hazır

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Behnam, kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Behnam, kripto pazarının bir tür düzenleyici çerçeve istediğini belirterek, kripto düzenlemesinin yasal mevzuatın geçilmesiyle gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

Behnam, bir podcast sırasında, “Piyasa bir tür düzenleyici çerçeve istiyor gibi görünüyor. Net bir düzenleyici çerçeve olsaydı, kurumsal talebin muhtemelen artacağını tahmin edebilirsiniz” dedi. Aynı zamanda, perakende katılımın düşünülmesi gerektiğini ve dolandırıcılık ile manipülasyon endişelerine karşılık önlemler alınması gerektiğini vurguladı.

Kongre üyeleri, CFTC’ye daha fazla yetki veren yasa tasarıları hazırladı ve bazıları kabul edildi. “21. Yüzyıl Yasasına Uygunluk” adlı yasa tasarısı, CFTC ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyor.

behnam cftc

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para birimlerinin çoğunun menkul kıymet olduğunu belirtirken, Behnam ise piyasanın yüzde 70’inin emtia olduğunu ifade etti. Behnam, emtia belirteçleri etrafında oluşan boşluğun doldurulması gerektiğini söyledi ve CFTC ve SEC‘nin birlikte çalışması gerektiğini vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner