Yükleniyor...

Binance ve CZ, CFTC şikayetinin reddedilmesini istiyor!

Binance ve CEO'su Changpeng Zhao, ABD emtia düzenleyicisinin açtığı davanın reddini talep eden bir dilekçe sunmayı planlıyor.

binance

Binance ve CEO’su Changpeng Zhao, ABD emtia düzenleyicisinin açtığı davanın reddini talep eden bir dilekçe sunmayı planlıyor.

24 Temmuz’da CZ ve Uyum Direktörü Samuel Lim,  Illinois Bölge Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda, şikayeti reddetmek için iki ayrı dilekçe vermeyi planladıklarını söylediler. Binance Kuruluşları ve CZ, şikayetin reddi için ortak bir önerge sunmayı planlıyor. Lim ise, şikayeti reddetmek için ayrı bir önerge sunmayı ve CZ tarafından sunulan önergenin bazı kısımlarını birleştirmeyi planlıyor.

cftc

Binance, CZ ve CFTC üçgeni kızışıyor

Binance, önergesini desteklemek için kullanılacak olan brief’te 15 sayfalık bir sınırı aşmak için izin istiyor. Ayrıca borsa, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun kendisine karşı Mart ayında açtığı davanın karmaşıklığını gerekçe göstererek, özetin 50 sayfaya kadar çıkmasını istedi. Daha sonrasında CFTC, Mart ayında Binance ve CZ’ye borsanın düzenleyiciye düzgün bir şekilde kaydolmadığını iddia ederek dava açtı

CFTC, Binance’in ABD kullanıcılarının platformda işlem yapmasını engellemesine rağmen, en az 2019’dan beri ABD’de yerleşik kişiler için bilerek birden fazla kripto para biriminde işlem gerçekleştirdiğini ve ABD yasalarını kasıtlı olarak ihlal ettiğini iddia etti. Düzenleyici ayrıca Binance’in uyumluluk sürecini sahte olarak nitelendirdi ve Binance’in faaliyetlerini ABD dışında isteyerek yürüttüğünü ve ABD düzenlemelerinden kaçınmak amacıyla genel merkezinin yerini gizlediğini iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner