Yükleniyor...

Avukatlardan Sam Bankman-Freid için yeni bir talep geldi

Avukatlar SBF'nin medyaya konuşmasının yasaklanması istiyor.

sbf

Avukatlar SBF’nin medyaya konuşmasının yasaklanması istiyor.

FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’ın (SBF) bir meslektaşının günlüğünü medyaya sızdırmakla suçlanıyor. Bununla birlikte avukatlar SBF‘nin medyaya konuşmasının yasaklanmasını istiyor.

Avukatlar SBF’nin medyaya konuşmasının yasaklanmasını istiyor

Sam Bankman-Fried, eski bir meslektaşının özel günlüğünün medyaya sızdırılmasıyla suçlanıyor. Federal bir yargıç, bu davayla ilgili olarak halka açık bir şekilde konuşmasının yasaklanıp yasaklanmamasına yakında karar verecek. Yargıcın onayı durumunda, Bankman-Fried medya ile konuşamayacak ve başkalarının onun adına ifade vermesine neden olamayacak.

SBF Yasagi Cignedi 684 Bin Dolarlik Islem Gerceklestirdi

Pazartesi günü verilen bir kararda, dava hakkında adil yargılanmayı etkileyecek herhangi bir bilgiyi veya ifadeyi açık bir şekilde yaymak veya kamuoyunu etkilemeyi amaçlayan açıklamaları yapmak yasaklandı. Bu kapsamda, tarafların, avukatların ve temsilcilerin dava hakkında konuşmasına izin verilmeyecek ve müstakbel tanıkların kimlikleri ve ifadeleri gibi hassas bilgilerin kamuya açıklanması engellenecek.

Bankman-Fried’in avukatı, müvekkilinin halka açık bir şekilde konuşmayacağını kabul etti ancak bu yasağın FTX, Alameda Research ve mevcut FTX CEO’su John Ray dahil diğer taraflara ve tanıklara da uygulanması gerektiğini savundu.

Yargıç Lewis Kaplan tarafından onaylanması gereken kararın, Çarşamba günü mahkemede görüşüleceği bildirildi. Kararın onaylanması durumunda, Bankman-Fried davayla ilgili halka açık bir şekilde yorum yapamayacak ve kamuoyunu etkileyecek beyanlardan kaçınacak. Ancak masumiyetini iddia etme hakkı saklı kalacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner