Yükleniyor...

CZ, kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyardı

Binance CEO'su CZ, kripto para sektöründe artan kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyarıda bulundu.

Binance CEOsu Changpeng Zhao CZ

Binance CEO’su CZ, kripto para sektöründe artan kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyarıda bulundu.

Kripto apra topluluğu tarafından ikon haline gelmiş Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), son dönemde artan kimlik avı dolandırıcılığına dair uyarılarda bulundu. CZ, topluluğu dikkatli davranmaya çağırdı.

CZ, kimlik avı dolandırıcılığına karşı topluluğu dikkatli olmaya çağırdı

Binance CEO’su CZ, kripto para endüstrisinde artan kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyarıda bulundu. Sosyal mühendislik saldırılarının sayısı, son dönemde önemli yöneticilerin hacklenmesiyle birlikte artış gösterdi. CZ, Twitter’da okuyucularını kimlik avı ve diğer sosyal mühendislik dolandırıcılıkları konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Ayrıca, kripto para borsası kullanıcılarına, mobil taşıyıcı tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) yerine donanım cihazları kullanmalarını önermiştir. Ona göre, tüm kripto borsalarında donanım cihazı ile etkinleştirilen 2FA en güvenli seçenektir.

cz binance

CZ’nin bu uyarısı, Uniswap‘ın kurucusu Hayden Adams’ın Twitter hesabının ele geçirilmesinden hemen sonra geldi. Saldırgan, Adams’ın hesabını ele geçirdikten sonra, hesabında kötü amaçlı bir bağlantı yayınlayarak takipçilerini dolandırmaya çalıştı. Ancak, Crypto Twitter üyeleri hızlı bir şekilde duruma müdahale ederek diğer kullanıcıları uyardılar ve saldırganın planını bozdular. Adams daha sonra hesabına tekrar erişim sağladı ve güncellemelerle takipçilerini bilgilendirdi.

Bütün bu uyarıların ve olayların ardından tüm sektör paydaşları kullanıcıları dolandırıcılara karşı daha dikkatli olmaya çağırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner