Yükleniyor...

Analistten, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’sine dair yorum

Bir analist, BlacRock'ın spot Bitcoin ETF'sine dair düşüncelerini dile getirdi.

blackrock 1

Bir analist, BlacRock’ın spot Bitcoin ETF’sine dair düşüncelerini dile getirdi.

Konuya dair açıklamalarda bulunan analist, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’sinin kabulünün zor bir ihtimal olduğunu söyledi. Bununla birlikte analist piyasaya dair yorumlarda bulundu.

Bir analist, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’sinin kabulüne dair yorum yaptı

Bir analist, BlackRock‘ın spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylanmasının uzak bir ihtimal olduğunu düşünüyor. Bitcoin fiyatı bugün itibariyle, yüzde 1,2 düşerek 30 bin doların altına geriledi. Yatırımcılar, birden fazla kurumsal spot ETF başvurusunun sonucunu bekliyor. Bununla birlikte olası bir yukarı yönlü kırılmayı gözlemliyor. Bununla birlikte, fiyat Haziran sonundan bu yana 29,500 ila 32,000 dolar arasında dalgalanıyor.

sec nydig ve global xin spot bitcoin etf basvurularini reddetti

Bitcoin araştırma lideri Chris Bendiksen, dijital varlığın mevcut durgunluğuna neden olan üçlü bir zorluk olduğunu belirtiyor. İlk zorluk, BlackRock’un spot Bitcoin ETF başvurusunun neden olduğu ralliden sonra alıcıların zayıflığı. BlackRock, 15 Haziran’da başvuruda bulundu. Bununla birlikte, Bitcoin’in 30.000 doların üzerine çıkmasına neden olmuştu. Ancak analistler, yapılan bazı değişikliklere rağmen, spot bir ETF onayının hala uzak bir ihtimal olduğunu düşünüyorlar. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “önemli” miktarda Bitcoin hacmine sahip piyasalarla gözetim anlaşmaları istediği belirtiliyor ve bu, ETF onayını engelleyen bir faktör olarak görülüyor.

Ancak, analist Larry Fink’in açıklamalarının Bitcoin’e olumlu bir ivme kazandırdığını belirtiyor. Fink’in olumlu yorumlarının, dijital varlığın popülaritesini artırdığı ve medyanın ilgisini çektiği ifade ediliyor. Bendiksen ayrıca, Bitcoin yarılanmasının da medyanın büyük ilgisini çekeceğini ve Bitcoin’in güçlü para politikasını vurgulayacağını düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner