Yükleniyor...

Bitfinex fonlarını aklamakla suçlanan çift savcıyla anlaştı

2016 yılında Bitfinex'in çalınan fonlarını aklamakla suçlanan çift savcı ile anlaşmaya vardı.

bitfinex nedir

2016 yılında Bitfinex’in çalınan fonlarını aklamakla suçlanan çift savcı ile anlaşmaya vardı.

Bitfinex’in çalınan fonları ile alakalı dava bugün sonuca bağlandı. Davada çalınan fonları aklamak ile suçlanan New York’lu çift savcı ile bir anlaşmaya vardı.

Bitfinex fonlarını aklamakla suçlanan New York’lu çift anlaşmaya vardı

2016 yılında Bitfinex‘in hacklenmesiyle ilgili olarak milyarlarca doları kripto para aklamakla suçlanan New Yorklu bir çift, federal savcılarla savunma anlaşması imzaladı. Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan, önümüzdeki ayın başlarında bir savunma duruşmasına katılmaya hazırlanıyor. Federal savcılar, çiftin “büyük jüri tarafından bilinen ve bilinmeyen diğer kişilerle” komplo kurduğunu iddia ediyor.

euler hacker

Heather Morgan, “Razzlekhan” adıyla tanınan bir rapçi olarak biliniyor ve geçen yıl Ilya Lichtenstein ile birlikte tutuklandı. Komplo kurmak ve kara para aklamak için ABD’yi dolandırmakla suçlandı.

Bitfinex ise bu ayın başlarında, 2016 yılında yaşanan hackten 312.000 dolar nakit ve yaklaşık 2.000 dolar değerinde Bitcoin Cash’i kurtardığını açıkladı. Ancak, çiftin suçlandığı kripto para aklama olayıyla ilgili olarak mahkeme süreci devam ediyor ve savunma anlaşması, gelecekteki duruşmalarda çifte yöneltilen suçlamalara karşı savunmalarını organize etmelerine yardımcı olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner