Yükleniyor...

Bitfinex, Cardano Vasil Yükseltmesini Destekliyor

Kripto para borsası Bitfinex, Cardano'nun Vasil hard forkunu destekleyen borsalar arasına katıldı.

Bitfinex Cardano Vasil Yukseltmesini Destekliyor

Kripto para borsası Bitfinex, Cardano’nun Vasil hard forkunu destekleyen borsalar arasına katıldı.

Cardano’nun Vasil yükseltmesi için borsalar tarafından destek alması gerekiyordu. Kısa bir süre önce Vasil yükseltmesini tamamlayan Cardano ile entegrasyon aşamasını tamamlayan kripto borsaları arasında Binance, Coinbase, ChangellyPRO ve ZB.com gibi borsalar yer alıyor. Bitfinex de entegrasyonunu tamamlayanlar kervanına katıldı.

Cardano Vasil Yükseltmesine Bitfinex Desteği

Kripto para borsası Bitfinex, Cardano’nun Vasil hard fork‘unu desteklediğini ve birkaç diğer kripto ticaret platformuna katıldığını duyurdu.

Bitfinex yaptığı açıklamada, hard fork uygulamasının alım satım, para yatırma ve çekme işlemlerini etkilemeyeceğini belirtti.

cardano

Cardano Vasil hard forku, ağı çok daha ölçeklenebilir hale getirmeyi hedefliyor. Ayrıca Web3 geliştiricilerinin Cardano’da merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturması için geliştirici deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Bu yükseltme, Cardano’nun akıllı sözleşme platformu olan Plutus’ta iyileştirmeler de içeriyor. Yapılan değişiklikler, geliştiricilerin daha güçlü ve verimli blockchain tabanlı uygulamalar tasarlamasını mümkün kılmayı hedefliyor.

Cardano’nun yerel token’ı ADA, piyasa değeri açısından en büyük sekizinci kripto para konumunda. Haberin yazıldığı an itibariyle CoinGecko verilerine göre 0,4584 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner