Yükleniyor...

Disney, NFT ve DeFi için İş İlanı Yayınladı

Disney, NFT ve DeFi konusunda uzmanlaşmış bir başdanışman için iş ilanı yayınladı.

disney

Disney, NFT ve DeFi konusunda uzmanlaşmış bir başdanışman için iş ilanı yayınladı.

Şirketin bu hamlesi, Web3 için daha aktif çalışıldığını ortaya koyuyor.

Disney, Web3’e Odaklanıyor

Walt Disney Company, geçtiğimiz günlerde NFT ve DeFi konusunda uzmanlaşmış bir başdanışman için iş ilanı yayınladı.

Şirketin hukuk departmanında çalışacak olan kişinin “NFT’ler, blok zinciri, meta veri tabanı ve merkezi olmayan finans dahil olmak üzere gelişen teknolojileri içeren işlemler üzerinde çalışması” talep ediliyor.

Başdanışman rolünü üstlenecek kişi, şirkete “küresel NFT ürünleri” hakkında rehberlik sağlarken, ek olarak ABD ve uluslararası yasalara ve yönetmeliklerle uyumlu olunmasını sağlayacak.

Pozisyon, spesifik olarak “NFT’lerin tanıtımı ve satışı ile bağlantılı olarak menkul kıymetler yasası konularını değerlendirecektir.”

İş tanımında ayrıca, NFT projelerinin, blockchain ağlarının, pazaryerlerinin ve bulut sağlayıcılarının incelenmesiyle birlikte, dijital para birimleri ve blockchain hakkında yasal rehberlik yapılması da yer alıyor.

Şirket son aylarda kripto unsurlarını entegre etmek için Web3 odaklı işe alımlarını hızlandırmış durumda. Şubat ayında medya ve teknoloji stratejisti Mike White, metaverse stratejisine liderlik etmesi için göreve getirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner