Yükleniyor...

Bitcoin 20 Bin Doları Geçti! 27 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 5,5'lik yükselişle 1,1 trilyon dolara yükseldi.

Bitcoin 20 Bin Dolari Gecti 27 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 5,5’lik yükselişle 1,1 trilyon dolara yükseldi. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? Cardano‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte 7,9 yükseliş yaşadı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, düşüşle beraber 20 bin seviyesinin üzerine geldi. Bitcoin’in bu yükselişi piyasada ufak çaplı olsa da bir yükseliş başlattı.

btc 4 saatlik 15
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin‘in bu seviyede yani 20 bin dolar bandına tutunması oldukça önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 18-19 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 22-23 bin dolar bandına tutunmak olacaktır. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 20 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Piyasa Ethereum Merge’ünün ilerleyen günlerde Ethereum fiyatına olumlu yansımasını beklerken Ethereum bu piyasa koşullarında düşüş kaydetmişti. Buna karşın Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 7,7’lik yükseliş yaşadığını görüyoruz.

eth 4 saatlik 13
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da bir sonraki hedef tekrardan 1.400 dolar seviyesine tutunması diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1.300 dolar bandı olabilir. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.388 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Kripto para piyasasının en popüler 8. coini olan Cardano da bir alt desteğinden tepki alarak yükselişe geçti. Vasil Hard Fork’u beklenen Cardano, birden fazla kez bu güncellemesini ertelemiş olsa da Cardano’nun Vasil Hard Fork’u geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

ada 4 saatlik 6
Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano son 24 saatte 4,7 yükseliş kaydetti. Cardano’daki kritik bölgeler 0.48 dolar direnci ile 0.43 desteği diyebiliriz. Cardano bu analizin hazırlandığı an itibariyle 0.43 dolar desteğinin üzerinde 0.46 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner