Yükleniyor...

DeFi’daki TVL 100 Milyar Doların Altına Düştü

Kripto para sektörü 2021'de küçük çaplı yükselişler ve hacim girişi yaşarken DeFi'daki toplam kiliti varlık sayısı (TVL) ciddi bir artış kaydetmişti.

DeFidaki TVL 100 Milyar Dolarin Altina Dustu

Kripto para sektörü 2021’de küçük çaplı yükselişler ve hacim girişi yaşarken DeFi’daki toplam kiliti varlık sayısı (TVL) ciddi bir artış kaydetmişti.

Ciddi artışın yanı sıra 2022’de bu kilitli varlıkların yaklaşık yüzde 70’i çekilerek toplam varlık değeri yaklaşık 100 milyar doların altına geriledi.

DeFi’daki Toplam Varlık Değeri Düşüşte

DeFi’daki toplam varlık değerinin (TVL) düşüşü kripto para piyasasının içinde bulunduğu ayı sezonuyla da ilişkilendiriliyor. Kripto varlıkların değerlerindeki düşüşler piyasanın tüm bileşenlerini zorlamaya devam ediyor. Öyle ki CryptoRank’in verileri ciddi düşüşü gösteriyor.

defi toplam varlik
DeFi’daki toplam kilitli varlık değeri (TVL) Kaynak:CryptoRank.io

CryptoRank’in verilerine göre, DeFi’deki TVL, bir ay önceki 106 milyar dolardan seviyesinden şu anki 96,3 milyar dolara son 30 günde yüzde 10 azalarak geldi. Özellikle, tüm DeFi TVL’inin 56,3 milyar dolarını başka bir değişle yüzde 58,46’sını oluşturduğu için DeFi alanındaki Ethereum’un (ETH) hakimiyeti devam ediyor diyebiliriz.

Ethereum’u 11,9 milyar dolar ile TVL ile Tron (TRX), 8,6 milyar dolar ile BNB Chain (BNB), 3,5 milyar dolar ile Avalanche ( AVAX ) ve 2,3 milyar dolar ile Solana (SOL) takip ediyor. Bunların yanı sıra, Mayıs 2022’de Ethereum’un DeFi’deki TVL’si düşüşün ortasında yüzde 35 küçülürken, Tron’unki ise yüzde 47 arttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner