Yükleniyor...

Binance ve CZ, CFTC’ye kafa tutuyor!

Binance ve kurucu ortağı Changpeng Zhao (CZ), 27 Temmuz Perşembe günü CFTC tarafından açılan davanın reddini talep etti.

Binance CEOsu AB

Binance ve kurucu ortağı Changpeng Zhao (CZ), 27 Temmuz Perşembe günü CFTC tarafından açılan davanın reddini talep etti.

Popüler kripto para borsası Binance ve kurucu ortağı CZ, Amerika Birleşik Devletleri Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından 27 Temmuz Perşembe günü açılan davanın reddini talep etti. Binance ve CZ’nin yasal temsilcileri, önergeyi sundu. Chicago mahkemesinde davanın reddi.

cftc

Avukatlar, son mahkeme başvurularında CFTC’yi düzenleyici yetkisini aşmakla ve düzenleyici aşırı erişime girmekle suçladı. Ayrıca, CFTC’nin ABD dışında faaliyet gösteren yabancı bireyleri ve şirketleri düzenlemeye çalıştığına, bunun yasal yetki sınırlarının ötesine geçtiğine ve yetkililerle bu duruma müdahale ettiğine dikkat çekti.

Başvuruya göre, CFTC tarafından sunulan ilk suçlama, davada ele alınan birkaç durum ilgili değil ve bazı suçlamalar gerekli yasal standartları karşılamıyor. Ek olarak, Binance’i Emtia Borsası Yasası’ndan (CEA) kaçmakla karşısına alan yedinci suçlama, dosyada iddia edildiği gibi ajansın kendisi böyle bir suçlama için gerekli şartları yerine getiremediği için reddedilmeli ifadeleri kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner