Bitcoin'de ve Ethereum'da boğa mücadelesi: İşte kritik seviyeler • Coinkolik
Yükleniyor...

Bitcoin’de ve Ethereum’da boğa mücadelesi: İşte kritik seviyeler

Parite 1 aydan uzun süredir devam ettirdiği LTF range'i 29500'ün kaybıyla sonlandırdı.

bitcoin etheruem

Parite 1 aydan uzun süredir devam ettirdiği LTF range’i 29500’ün kaybıyla sonlandırdı. Ancak şu an range’in bir diğer bileşeni olan deviation (sapma) oluşumu söz konusu olabilir. BTC, range içinde yer alan kırmızı kutu aralığını (29880 – 29665) kazanması ile boğaların eli güçlenecektir. Bu durumda RH seviyesi olan 31472 seviyesine kadar bir yükseliş beklenti dahilinde olur.

Bu koşullar gerçekleşmediği sürece parite bearish hareketini devam ettiriyor ve altta mavi gri kutularla belirttiğim 28692 – 28100 ana destek aralığını hedefliyor diyebiliriz. Bu destek aralığı geldiğinde alım yönlü pozisyon oluşturmak için daha düşük zaman dilimlerinde bullish kırılımlar aranabilir.

Ekran Resmi 2023 07 28 12.03.41
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETHUSDT – 3D:

FOMO içeren birçok boğa içeriğinin yer aldığı ortamda makroya biraz gerçekçi bakalım.

Fiyat, kırmızı kesik çizgi üzerinde kalmadığı sürece RH üzerindeki hareket sapmadır ve RH’a bearish retest de gerçekleşmiştir. Dolayısıyla teknik olarak RL’a kadar bir beklenti içine girilebilir. Kırmızı kesik çizgide birçok swing short pozisyonun stopu bulunuyor.

Düşüş senaryosunda mavi kutu ve EQ kilit öneme sahip. Kaybı durumunda RL ve altındaki yeşil kutuya kadar düşüş beklenebilir ve birçok altcoin’e de alım fırsatı yaratacak dipleri getirir. Ancak mavi kutunun kaybedilmemesi için boğalar çok mücadele edecektir. O bölge kaybedilmediği sürece düşüşün derinleşmesi beklentisine girmek doğru olmaz. Görünüme uzaktan bakmanız daha sağlıklı kararlar almanızı sağlar.

Herkese bol kazançlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x